Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální číslo

Z čísla 3/2017 vybíráme:
- Czechbus již posedmé
- Nízkopodlažní Olomouc
- Stávka regionálních dopravců
- Liberecký přesmyk
- a tradičně také aktuality...

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Do Budějovic dorazí na padesát nových vozů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Téměř padesát nových vozidel v letošním roce pořídí Dopravní podnik města České Budějovice. Největší dodávkou čítající 24 vozidel, bude nákup autobusů s pohonem na zemní plyn.

S dodávkou nových vozidel podnik vyřadí poslední Karosy a dojde i na Citybusy, vyřazeny budou také vybrané trolejbusy 15Tr...

 

Po vánočním omezení přijdou trvalé změny

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V období od 23. prosince do 2. ledna se bude městská doprava řídit prázdninovými jízdními řády. O sobotách, nedělích a svátcích budou spoje jezdit dle jízdních řádů pro víkendový provoz.

Od 1. ledna navíc dochází k trvalým změnám, kdy českobudějovický DP přestane zajišťovat dopravu v některých obcích...

 

Budějovický DP: Nová linka 24 je oblíbená

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Proti kritice a údajné nevoli cestujících ohledně zavedení nové linky spojující záchytné parkoviště s centrem jihočeské metropole se v minulých dnech musel ohradit dopravní podnik.

Reakce cestujících naopak poukazují, že spoje jsou velmi vytížené a že si hned v prvních dnech našly své pravidelné cestující...

 

ICOM koupil dalších šest minibusů od Rošera

JIHOČESKÝ KRAJ - Vozový park koncernu ICOM transport rozšířilo dalších šest minibusů First FCLLI s emisní normou EURO 6, které vyrábí Rošero. Využívány budou na méně frekventovaných linkách.

Pětice z nich bude jezdit na linkách v Jihočeském kraji na Jindřichohradecku, šestý vůz pak našel svoji domovinu v Benešově...

 

Budějovice propojily parkoviště s centrem

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nová autobusová linka číslo 24 vyjela se začátkem listopadu v jihočeské metropoli. Tato linka slouží zejména k propojení parkoviště na severním okraji Jírovcovy ulice a historického centra města.

Mimo to vytváří obsluhu nového území veřejnou dopravou, a také v samotném centru až na náměstí Přemysla Otakara II...

 

Strašidelný autobus protkal České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Svézt se po Českých Budějovicích speciálním autobusem mohli poslední říjnový den v rámci svátku Halloween malí i velcí zájemci. Cestující v maskách se navíc mohli zapojit do soutěže.

Speciální strašidelné jízdy jsou v Českých Budějovicích tradicí, a protože je o ně velký zájem, musí si cestující rezervovat spoje...

 

V Budějovicích pečují o svá historická vozidla

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nejen budoucností městské hromadné dopravy se zaobírá Dopravní podnik města České Budějovice. Jeho pracovníci ctí také tradice, které sahají až do roku 1909.

Historické vozy, které si dopravní podnik sám renovuje a opečovává, jsou pak největšími lákadly na akcích pro veřejnost...

 

Budějovice nyní testují hybridní Urbanway

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vyzkoušet si jízdu zapůjčeným autobusem s hybridním pohonem mohou cestující v Českých Budějovicích. Speciální jízdy budou na linkách MHD zajištěny do úterý 5. září.

Dopravní podnik města České Budějovice tak prověří po elektrobusu a autobusu na CNG další z řady alternativních pohonů...

 

Stávka autobusů v Jihočeském kraji zažehnána

JIHOČESKÝ KRAJ - Stávka, kterou vyhlásilo vedení Odborového svazu dopravy, byla méně než 24 hodin před zahájením odvolána. Dopravci se dohodli se zástupci kraje na středečním dopoledním zasedání.

Jihočeský kraj se zavázal, že slíbené peníze na dopravní obslužnost, tím pádem i na platy řidičů, dopravcům poskytne...

 

Další trolejbus s baterií v Budějovicích je Lucie

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Symbolicky na svátek Sv. Valentýna, 14. února pokřtili zástupci Dopravního podniku města České Budějovice v pořadí již druhý kloubový trolejbus Škoda 27 Tr s trakční baterií.

V prosincové anketě vybrala na facebooku veřejnost k Martinovi, který byl pokřtěn 11. listopadu v centru, jméno Lucie...

 

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Michal Vlásek
- Michael Hovorka

HLEDÁME POSILY
DO NAŠEHO TÝMU

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Líbil se vám letošní sedmý ročník veletrhu Czechbus?
 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy působící v dopravě:

20160301 banner down 01 20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!