Aktuálně

Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Aktuální čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tento i původní web
navštívilo tolik návštěvníků:[CNW:Counter](údaj je pouze orientační)

Příští rok zastaví v Pardubicích více Pendolin

PARDUBICE - V jízdním řádu 2019 se do Pardubic vrátí více spojů SC Pendolino. Více vlaků přijede do Pardubic díky opravě sedmého rychlovlaku a finále modernizace interiérů všech jednotek.

Havarované Pendolino bylo poškozeno před třemi lety při nehodě ve Studénce, modernizace ostatních začala loni na jaře...

 

Staré žabotlamy dojezdí, poputují do muzea

PRAHA - Končí éra úspěšných elektrických jednotek řad 451/452 přezdívané pantograf či žabotlam. V pátek 10. srpna je plánovaný poslední den pravidelného provozu poslední jednotky 451.025-26.

V sobotu 11. srpna se pak tato vlaková jednotka vydá na cestu do depozitáře Národního technického muzea v Chomutově...

 

Nádraží v Kynšperku má opravenou budovou

KYNŠPERK NAD OHŘÍ - Opravená výpravní budova železniční stanice Kynšperk nad Ohří se pyšní novou fasádou, okny či přístřeškem, za čtyři roky proběhne přestavba kolejiště a definitivní řešení veřejných prostor.

V Karlovarském kraji nyní probíhá ještě jedna významnější rekonstrukce nádražní budovy, a to v Sokolově. Skončit má v září...

 

Přejezd ve Studénce může nahradit podjezd

STUDÉNKA - Železniční přejezd ve Studénce, na kterém došlo před třemi lety k vážné nehodě, při níž umírali cestující, bude pravděpodobně již za dva roky nahrazen podjezdem. Usiluje o to Správa železniční dopravní cesty.

Stavba, včetně nutného výkupu některých pozemků a vybudování přeložek si vyžádá investici ve výši 700 milionů korun...

 

České dráhy pořídí zbrusu nové i ojeté vagony

ČESKÁ REPUBLIKA - Češi se mohou těšit na nejmodernější osobní vozy v Evropě. Pro své dálkové linky je u konsorcia Siemens-Škoda objednaly České dráhy, z Rakouska pak odkoupí dalších 41 rychlíkových vozů.

Oba kontrakty vyjdou České dráhy na téměř 3,5 miliardy korun. První nové vozy se objeví do tří let, ojeté pak ještě letos...

 

Jedete do Brna? Na hlavní nádraží nedojedete

BRNO - Už za týden v pondělí 16. července začnou na brněnském hlavním nádraží práce, které omezí vlakový provoz v jihomoravské metropoli. Začíná totiž plánovaná oprava železničních mostů přes Hybešovu a Křídlovickou ulici.

Během pětiměsíční výluky budou některé vlaky od září začnou opět využívat dolní nádraží, kde již začaly první stavební úpravy...

 

Hvozdnický expres se těší oblibě cestujících

OPAVA - Turisticky vyhledávaný Hvozdnický expres, který spojuje Opavu a Svobodné Heřmanice, i letos brázdí koleje. Provoz vlaku od počátku finančně podporuje i město Opava. Letos budou vlaky jezdit do 30. září.

Vlakem se lze svézt například k vodní nádrži Šífr, která je od nádraží ve Svobodných Heřmanicích vzdálená takřka pár kroků...

 

Vlaky častěji neoprávněně projíždí návěstidla

ČESKÁ REPUBLIKA - Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda je znepokojen velkým počtem případů projetí vlaků kolem návěstidla zakazujícího jízdu, a proto se obrátil na železniční dopravce.

V dopise apeloval na to, aby především strojvedoucí vlaků dodržovali důležité příslušné předpisy Správy železniční dopravní cesty...

 

ČD soutěží 50 regionálních elektrických vlaků

ČESKÁ REPUBLIKA - České dráhy koupí až 50 moderních elektrických jednotek pro regionální dopravu. Kontrakt uzavřený s vítězem soutěže umožní pružně reagovat na objednávku krajů při zajištění obslužnosti v regionech.

Navíc bude možné brzy po uzavření kontraktů na dopravní služby nasadit nová komfortní vozidla do běžného provozu...

 

Cyklistům slouží téměř 7 tisíc vlakových spojů

ČESKÁ REPUBLIKA - České dráhy letos navýšily počet spojů s rozšířenou přepravou kol. V 6208 vlacích je možné přepravit jízdní kolo formou spoluzavazadla, v 782 spojích je nabízena služba úschova během přepravy.

Na koleje vyjedou i nové speciální cyklovlaky, například mezi Prahou a Březnicí, s kolem je možné ale vycestovat i do zahraničí...

 

Naši mediální partneři:

    

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce působící v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám na mail marketing@vlcoun.cz a dozvíte se více!