Get Adobe Flash player

Všech 120 trolejbusů už jezdí v Bratislavě

PLZEŇ, BRATISLAVA - Dodávku flotily 120 trolejbusů pro Dopravný podnik Bratislava úspěšně zakončila plzeňská společnost Škoda Electric. Firma tam dodala vozy za zhruba dvě miliardy korun.

Novinkou pro cestující je klimatizace nebo bezbariérový přístup. Výměnu cestujících také urychluje větší počet dveří...

 

Bratislavou drandí nová tramvaj ForCity

BRATISLAVA - V Bratislavě byla minulý týden slavnostně představena a uvedena do zkušebního provozu nejnovější tramvaj z dílen plzeňské Škodovky. Jde o první tramvaj ForCity Plus v obousměrné variantě.

Vozy jsou vyrobeny pro metrový rozchod a jsou vybaveny klimatizací včetně kabiny řidiče či kamerovým systémem.

 

Bratislavský DP už zacvičuje řidiče na 30Tr

BRATISLAVA - Obyvatelé slovenské metropole se dočkali nových trolejbusů od české Škodovky. První dva vozy typu Škoda 30Tr do bratislavské trolejbusové vozovny dorazily v pátek 4. dubna.

Prvních 15 trolejbusů vyjede v květnu, po zaškolení řidičů. Do dubna příštího roku pak Škodovka dodá celkem 80 trolejbusů.

 

Maratonci zastavili bratislavské trolejbusy

BRATISLAVA - Další ročník ČSOB maratonu se uskutečnil v neděli 6. dubna v Bratislavě. Velkolepá akce, do které se zapojují tisíce běžců, s sebou ovšem přinesla řadu omezení v městské hromadné dopravě.

Podívejme se společně na to, jak trolejbusy v hlavním městě Slovenska - Bratislavě - jezdily. Byly i tam, kam běžně nejezdí.

 

Český Pragoimex dodá do Košic 23 Varií

KOŠICE - Dopravný podnik mesta Košic se kromě autobusového vozového parku rozhodl výrazně zmodernizovat i tramvaje. V minulých dnech totiž byla ukončená veřejná soutěž na nákup nových vozů.

I tady může úspěch slavit česká firma, do slovenských Košic totiž nové tramvaje Vario LF2 dodá společnost Pragoimex Praha.

 
Více článků...

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!