Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

V Brně ubylo cestujících jedoucích načerno

BRNO - Počet lidí, kteří cestují brněnskou městskou hromadnou dopravou bez platného jízdního dokladu, dál ubývá. Pracovníci přepravní kontroly dopravního podniku loni přistihli přes 55 tisíc cestujících bez jízdenky.

Je to tak o 3,5 tisíce méně než v roce předchozím. Nejčastěji bez jízdenky vyjedou mladí lidé ve věkové skupině 18 až 25 let...


Loni přistihli revizoři 55 tisíc lidí bez jízdenky (18. května 2019, Filip Vlček).

"Trvalý pokles neplatících cestujících je pro nás pozitivním signálem a svědčí o zlepšující se dostupnosti jízdních dokladů. Lidé si je mohou zakoupit přes internet z pohodlí domova, přes mobilní aplikace, smsky, nebo ve vybraných automatech zaplatit bezkontaktně. Přelomový bude letošní rok, kdy plánujeme zavést možnost bezkontaktní platby za jednorázové jízdenky přímo ve vozech," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Dalším důvodem je ale i finanční dostupnost. "Jízdné se v Brně nezdražovalo od roku 2012," dodal Havránek. 

Revizoři brněnského dopravního podniku provedli v roce 2019 kontrolu ve 119 tisících vozidlech. Pokutu za jízdu bez platného jízdního dokladu čím dál častěji platí cestující přímo ve voze bezkontaktně. "Všichni revizoři jsou vybaveni bankovními terminály. Lidé jim loni bezkontaktně na místě uhradili devět tisíc pokut, což je o tři a půl tisíce více než v roce 2018," zmínil Havránek. Čím dál větší oblibě se těší i placení pokut přes eshop Brno ID, této možnosti využili hříšníci v 1600 případech, to je 2,5 krát více než loni.


Cestujících bez platné jízdenky meziročně ubývá (18. května 2019, Filip Vlček).

Na poklesu počtu cestujících bez platné jízdenky se podílí i takzvané podmíněné amnestie, které dopravní podnik čtyřikrát do roka podniká. Cestující, kteří jsou v tento den přistiženi bez platného jízdního dokladu, si mohou namísto pokuty zakoupit čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenku. "Amnestii v loňském roce využilo 40 procent z 433 v tyto dny neplatících cestujících. Na základě dlouhodobého sledování můžeme říci, že má tato akce žádaný efekt, protože zhruba polovina z těchto lidí, si následně opět předplatní jízdenku zakoupí," vysvětlil vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl.

Dopravní podnik města Brna zaměstnává 44 revizorů, z toho 9 žen. Část pracovníků přepravní kontroly bývá vyčleňována na posílení týmu preventistů a informátorů při větších výlukách, změnách v provozu nebo např. na začátku akademického roku. Pokuta za cestování bez platného jízdního dokladu je v Brně 800 korun při zaplacení na místě nebo do pěti pracovních dnů, pak se pokuta zvedá na 1500 korun. V obou případech pak cestující musí zaplatit také cenu samotného jízdného.


Dopravní podnik zaměstnává přes čtyři desítky revizorů (18. května 2019, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!