Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Centrum Olomouce bude měsíce bez tramvají

OLOMOUC - Tramvajovou dopravu v Olomouci na dva roky výrazně omezí rekonstrukce mostu přes řeku Moravu. Výluka tramvají začne v pondělí 2. března, tramvaje se zastaví mezi Hlavním nádražím a Náměstím Hrdinů přes centrum.

Kvůli výluce bude zrušena jedna tramvajová linka a nahrazena jinou, naopak do centra města budou jezdit jen náhradní autobusy...


Centrum Olomouce bude delší dobu bez tramvají (20. srpna 2016, Filip Vlček).

V rámci protipovodňových úprav řeky čeká most v Masarykově ulici demolice a výstavba nového přemostění. Podle investora akce, kterým je Povodí Moravy, potrvá tato uzavírka zhruba dva roky, tedy až do začátku roku 2022. Po celou dobu zde bude uzavřena komunikace pro všechnu dopravu, ale zůstane zachován koridor pro pěší. Jak už dříve avizovala radnice, připravila do období, kdy bude přerušena tramvajová doprava mezi hlavním nádražím a centrem města, vlastní investiční akce.

"Smyslem sladění termínu našich akcí s uzavřením mostu na Masarykově třídě bylo využít období, kdy nemohou jezdit po této trase tramvaje, a stihnout během uzavírky mostu i další akce, které by město tak jako tak muselo provést v nejbližší době," vysvětlil investiční náměstek primátora Martin Major. Také ulice 8. května bude po dobu rekonstrukce uzavřena pro veškerou dopravu. Rekonstrukce mostu přes Mlýnský potok začne zřejmě v květnu, oprava ulice 8. května začne pravděpodobně již v březnu, obě stavby by měly být hotovy do listopadu letošního roku. 


Tramvaje budou centrum města objíždět (20. srpna 2016, Filip Vlček).

Je zřejmé, že uzavření dvou mostů a jedné ulice bude znamenat dopravní omezení, změny v trasování některých spojů MHD, zavedení výlukových autobusů i další opatření včetně zajištění možnosti zásobování provozoven v místě staveniště. Tramvajové linky číslo 2 a 6 nebudou v provozu. Tramvajová linka číslo 3 bude ve směru z Trnkovy celodenně a celotýdenně zkrácena pouze do zastávky Náměstí Hrdinů. Tramvajovou linku číslo 4 nahradí tramvajová linka X4, která bude jezdit v trase linky 4 přes Tržnici a Třídu Kosmonautů. Linka číslo 1 bude jezdit jen v pracovních dnech, linky číslo 5, 7 a linka U pak bude vedena podle výlukových jízdních řádů.

Změněny budou také trasy autobusových linek 11, 13 a nočních linek 50 a 52. Náhradní autobusovou dopravu zajistí zvláštní linka X2, která bude jezdit z Hlavního nádraží přes Žižkovo náměstí a dále přes zastávky U Dómu, Náměstí Republiky, U Svatého řidiče do zastávky Palackého. "Linkou nebudou obsluhovány zastávky U Bystřičky a Fibichova," podotkla tisková mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.


Místo tramvají budou jezdit náhradní autobusy (20. srpna 2016, Filip Vlček).

Olomoucký kraj teď

zdroj: https://www.chmi.cz/

Počasí Olomouc - Slunečno.cz

Redakce Olomouc:

212 olomoucky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- olomoucky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Olomouc na youtube:

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!