Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Mikulášskou ulici zavře dlouhá oprava mostů

PLZEŇ - Rozsáhlá výluka vyvolaná rekonstrukcí železničních mostů nad Mikulášskou ulicí, která zasáhne MHD i ostatní dopravu, začne v pondělí 23. ledna a potrvá až do září příštího roku.

Odklonem budou muset jezdit auta, trolejbusy i autobusy. Jediný prostředek, který místem omezeně projede, bude tramvaj...


(18. ledna 2017, Jakub Klimeš).

Ke změnám tras dojde u trolejbusové linky 12 a autobusových linek 35, 57, N2 a N5. Trolejbusová linka 12 bude v úseku Mrakodrap - U Duhy obousměrně odkloněna po trase Anglické nábřeží - U Prazdroje - Lobezská - Železniční - Koterovská. Autobusové linky 35 a 57 budou ukončeny v zastávce Hlavní nádraží a noční linky N2 a N5 budou v úseku Mrakodrap - Mikulášské náměstí obousměrně odkloněny ulicemi Prokopova, U Trati, Koterovská a Barrandova.

"Po dobu stavebních prací bude místo stavby průjezdné pouze pro kolejovou dopravu, tedy pro tramvaje," řekl Jiří Ptáček, dopravně provozní ředitel Plzeňských městských dopravních podniků. "Z důvodu úprav tramvajové tratě však dojde v průběhu stavby i ke krátkodobým několikadenním přerušením tramvajové dopravy. Po tuto dobu bude samozřejmě vždy zavedena náhradní autobusová doprava po objízdných trasách," dodal.


(18. ledna 2017, Jakub Klimeš).

Příměstské a dálkové autobusy veřejné linkové dopravy jezdí již dnes přes ulici U Trati, uzavírka se tak dotkne pouze zrušení obsluhy zastávky U Ježíška. Cestující mohou využít náhradní zastávky Radobyčická či Habrová.

Pro automobily povede oficiální objízdná trasa obousměrně ulicemi Nepomucká - K Dráze - U Seřadiště - Koterovská - Částkova - Lobezská - U Prazdroje - Tyršova. Kvůli uzavírce lze očekávat dopravní komplikace i na objízdných trasách, které budou muset absorbovat zvýšený počet automobilů. Jako nejkritičtější se nyní, před zahájením stavebních prací, jeví světelná křižovatka Lobezská, U Prazdroje, kudy povede oficiální objízdná trasa, a křižovatka Doudlevecká, U Trati. Nejhorší situace se očekává v prvních dnech uzavírky. Vzhledem ke složité dopravní situaci bude pravděpodobně docházet i ke zpoždění na linkách MHD. Dopravní podniky tedy žádají cestující o trpělivost.


(18. ledna 2017, Jakub Klimeš).

Detailní informace budou po celou dobu výluky k dispozici na webových stránkách dopravního podniku www.pmdp.cz, facebooku PMDP, na webu města Plzně www.plzen.eu a na informačních cedulích na zastávkách. V prvních měsících výluky budou důležité informace o změnách i ve všech vozech MHD. Cestující mohou využívat také infolinku 371 655 600.

Cílem projektu, za kterým stojí Správa železniční dopravní cesty, je modernizace železniční stanice, zejména dvou železničních mostů přes ulici Mikulášská, součástí bude i rekonstrukce Mikulášské ulice včetně celého prostoru přednádraží, rekonstruována bude i tramvajová trať. Po dokončení stavby nabídne železniční uzel Plzeň zrekonstruovaná nástupiště, nový podchod s napojením na nový autobusový terminál i kompletně vyřešený prostor přednádraží. Město Plzeň této stavby využije k rozšíření a zahloubení Mikulášské ulice pod železničními mosty.


(18. ledna 2017, Jakub Klimeš).

"Tím dojde k zajištění požadované podjezdné výšky pod mosty a k zlepšení šířkového uspořádání jízdních pruhů a chodníků," vysvětlil David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně. Po dokončení stavby tak bude možné pod jižním mostem (blíže ke Slovanům) jezdit ve dvou jízdních pruzích, přičemž jeden bude sloužit pro přímý směr a jeden pro pravé odbočení z centra na most Milénia.

Ve směru od Slovan bude vybudován samostatný jízdní pruh umístěný mimo tramvajové těleso. Most blíže k Americké ulici bude ve směru na Slovany rozšířen na tři jízdní pruhy (dva pro přímý směr a jeden pro levé odbočení k nádraží). Ve směru do centra se počet jízdních pruhů měnit nebude. Nové mosty rovněž umožní vybudovat samostatnou cyklostezku podél chodníku ve směru z centra na Slovany. Město Plzeň se na této stavbě bude podílet částkou zhruba 82,3 milionu korun včetně DPH.


(18. ledna 2017, Jakub Klimeš).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!