Get Adobe Flash player

Skibusy z Banské Bystrice vyjely naposledy

BANSKÁ BYSTRICA - Zima je snad definitivně za dveřmi. Alespoň v to doufá Slovenská autobusová doprava (SAD) Zvolen, která v minulých dnech ukončila provoz tradičních a oblíbených Skibusů.

Speciální autobusová linka spojující Banskou Bystrici s Donovaly má za sebou už třetí sezonu a svezl několik stovek lyžařů.


Skibus v Donovalech na Slovensku. Foceno 14. února 2010.

Jedna z linek Skibusu jezdí od železniční stanice přes Náměstí Svobody, Stříbrné náměstí a Staré Hory do zastávky Donovaly, centrální parkoviště. O víkendu a během školních prázdnin odjíždí v 8.00 hodin, na večerní lyžování je návoz zajištěn od pátku do soboty spojem v 16.15 hodin. Zpět se autobus z donovalského parkoviště vrací v 17.00 a 21.30 hodin.

Bezplatná přeprava je podmíněna koupí celodenního, respektive večerního skipasu přímo v pokladnách ve středisku Park Snow Donovaly. Linku mohou rovněž využít držitelé sezonních skipasů.


Zvolenská Karosa na Sásovské u hřiště. Foceno 16. března 2013.

Dalším skibusem, který vyjíždí z Banské Bystrice, je ten do Ski areálu Králíky. I ten začíná u železniční stanice a přes Rudohorskou, Stříbrné náměstí, Tajovského, Podlavickou cestu a Tajov dojede až do lyžařského centra.

I tady je podmínkou bezplatné přepravy zakoupení jízdního skipasu (celodenní, tříhodinový, večerní) u řidiče při nástupu.


Skibus po příjezdu do zastávky Železniční stanice. Foceno 16. března 2013.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!