Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Bratislavský DP už zacvičuje řidiče na 30Tr

BRATISLAVA - Obyvatelé slovenské metropole se dočkali nových trolejbusů od české Škodovky. První dva vozy typu Škoda 30Tr do bratislavské trolejbusové vozovny dorazily v pátek 4. dubna.

Prvních 15 trolejbusů vyjede v květnu, po zaškolení řidičů. Do dubna příštího roku pak Škodovka dodá celkem 80 trolejbusů.


Trolejbusy pro Bratislavu na zkušebních jízdách letos v lednu (15. ledna 2014).

Trolejbusy teď čekají nutné zkušební jízdy po bratislavské trolejbusové síti a zaškolování řidičů. Zbrusu nové nízkopodlažní trolejbusy své první cestující svezou podle Dopravného podniku Bratislavy začátkem května. „Poprvé v historii má město Bratislava možnost získat na dopravní projekty téměř 250 milionů Eur. Jsem přesvědčený, že trolejbusy cestujícím nabídnou komfort," uvedl ministr dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Slovenské republiky Ján Počiatek.

Během dubna bude do Bratislavy dodáno dalších 13 vozidel stejného typu. Do dubna příštího roku bude mít dopravní podnik k dispozici třicet trolejbusů typu 30Tr, z nichž polovina s pomocným diesel-agregátem, a 50 kloubových trolejbusů 31Tr. Vozy jsou vybaveny klimatizací a kamerovým systémem. Investice vyjde na více než miliardu korun.


Do dubna příštího roku bude do Bratislavy dodáno 80 nových trolejbusů (15. ledna 2014).

Aktuální kontrakt pro Bratislavu navazuje na zatím poslední dodávky trolejbusů pro slovenskou metropoli z roku 2006. Pro Škodovku je Slovensko tradičním trhem, firma nedávno vyráběla trolejbusy pro Banskou Bystrici, Žilinu, nebo Prešov.

Plzeňská Škoda Electric letos pro zákazníky v tuzemsku i zahraničí vyrobí více než 300 trolejbusů, což je rekordní číslo v její novodobé historii a představuje to zhruba trojnásobek produkce z minulého roku. Firma proto investovala i do rozšíření svého výrobního zázemí v plzeňském areálu, které jí umožní navýšit kapacitu produkce.


První trolejbusy, které byly do Bratislavy dodány, byly vozy Škoda 30Tr (15. ledna 2014).

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!