Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Ve Zlínském kraji se od ledna změní autobusy

ZLÍNSKÝ KRAJ - Cestující ve Zlínském kraji se musí připravit na revoluční novinky v dopravě. Od ledna se změní dopravci i jízdní řády autobusových linek, přestane ale platit část čipových karet dosavadních dopravců.

Za jízdenku bude možno zaplatit i prostřednictvím mobilního telefonu nebo bankovní karty, a to také přímo v autobusu či vlaku...


Autobusová doprava ve Zlínském kraji dozná změn (14. září 2020, Filip Vlček)

Zlínský kraj spustí od 1. ledna další etapu rozvoje veřejné dopravy, tentokrát zaměřenou na autobusy, která přinese vysoký komfort cestujícím. Po spuštění jednotného tarifu na železnici v prosinci minulého roku se jedná o druhý ucelený balíček služeb. Podle informací Krajského úřadu Zlínského kraje vyjedou autobusoví dopravci s 350 autobusy, z tohoto počtu budou dvě stovky zbrusu nových autobusů. "Za jízdenku bude možno zaplatit i prostřednictvím mobilního telefonu nebo bankovní karty, a to také přímo v autobusu či vlaku," dodal tiskový mluvčí Zlínského kraje Jan Vandík.

Nová Integrovaná doprava Zlínského kraje nabídne také častější vlakové a autobusové spoje a díky lepší návazností spojů se rovněž zvýší možnosti přestupování. "Platit bude stále kilometrický tarif, který už cestující znají z letošního roku, začnou ale platit časové jízdenky na 7 a 30 dní," doplnil Vandík s tím, že dosavadní kartičky vydávané dopravci na příměstskou dopravu, přestanou platit. Při přestupu mezi autobusy nebudou cestující muset platit nástupní sazbu 9 korun.


Změněny budou i regionální autobusy na Uherskohradišťsku (14. září 2020, Filip Vlček)

Pandemie koronaviru významně zkomplikovala situaci, kvůli tomu tak postupně přestalo být možné dodržení harmonogramu zavedení nové krajské čipové karty. Od 1. ledna tak nebude možné nakupovat časové kupony na kartu a platit bude papírový jízdní doklad. Výjimkou budou cestující využívající karty vydávané dopravcem Arriva Morava ODISky. S nimi budou moci na území Zlínského kraje cestovat u všech autobusových dopravců už od 1. ledna.

Všechny ostatní čipové karty, vydávané pro příměstskou dopravu, přestávají od 1. ledna ve Zlínském kraji platit. Pro vyrovnání zůstatků na čipových kartách je možno se informovat u dopravce, který kartu vydal. "Jsme si vědomi komplikací, které tato situace způsobí, moc nás to mrzí a všem cestujícím se za tyto komplikace omlouváme. Na vyřešení situace intenzivně pracujeme a o dalších krocích a termínech budeme informovat prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek," uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.


Regionální autobus v Ratiboři ve Zlínském kraji (11. září 2020, Filip Vlček)

Zlínský kraj objednává také vybrané spoje v rámci mezikrajského spojení v linkové a regionální železniční dopravě. V regionální železniční dopravě platí tarif Integrované dopravy Zlínského kraje na trati 303 do Kojetína, 330 do Moravského Písku a 340 do Veselí nad Moravou. Při mezikrajských cestách do Olomouckého kraje a Moravskoslezského kraje je možno u dopravce České dráhy využít také tarif Českých drah. K 1. lednu také pokračuje již zavedený systém uznávání dokladů IDS JMK, IDSOK a ODIS na mezikrajských linkách. V železniční dopravě platí tarif IDS JMK na trati 330 do Starého Města a 340/341 do Uherského Hradiště a do Starého Města. Tarif IDSOK platí na trati 330 do Hulína, tarif ODIS platí na trati 323 do Valašského Meziříčí.

Čtěte také...
- TQM zajistí dopravu na Rožnovsku a Valašsku (vydáno 20. listopadu 2020)
  (zdroj: www.vlcoun.cz)


ČSAD Vsetín přestane jezdit na Vsetínsku (11. září 2020, Filip Vlček)

Zlínský kraj teď

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

zdroj: http://cam-km.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- zlinsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!