Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

Zlínská MHD se letos integruje do systému IDS

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nastoupit do trolejbusu v Otrokovicích, dojet do Zlína a odtud jet na jednu jízdenku například do Vsetína již brzy nebude fikce. Kraj i města Zlín a Otrokovice se domluvily na vzájemné spolupráci. 

Do konce roku by tak měl vzniknout jednotný tarifní systém, který v kombinaci s novým odbavovacím systémem v MHD celou situaci urychlí...


Ilustrační foto (27. května 2022, Vlčoun/Filip Vlček)

Cestování s přestupy bude ve Zlíně a Otrokovicích jednodušší. V budoucnu bude cestujícím na krajské vlaky, autobusy a tamní městskou hromadou dopravu stačit pouze jedna jízdenka. Umožní to společný tarifní systém, který by měl začít fungovat do konce letošního roku. To je cílem dohody o spolupráci, kterou 1. února podepsali za Zlínský kraj náměstek hejtmana Radek Doležel, primátor města Zlína Jiří Korec a starostka Otrokovic Hana Večerková.

Integrace veřejné dopravy MHD Zlín - Otrokovice do systému Integrované dopravy Zlínského kraje přinese jednotné jízdní doklady, jednotný způsob odbavení i jednotné ceny. "Podpis dohody je prvním krokem k tomu, abychom se s oběma městy domluvili na společných tarifních a odbavovacích principech, které umožní cestování na společný jízdní doklad jak krajskými linkami, tak městskou hromadnou dopravou na území Zlína a Otrokovic. Už letos začne jako společná platforma fungovat nová mobilní aplikace pro placení jízdného," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel.


Ilustrační foto (27. května 2022, Vlčoun/Filip Vlček)

Před spuštěním společného tarifního systému bude potřeba provést úpravu odbavovacích zařízení ve vozidlech tak, aby všichni dopravci mohli přijímat nejen platební karty a jejich ekvivalenty, ale také stávající karty Zlínského kraje. "Snahou hejtmanství je integrace všech MHD v regionu do systému Integrované dopravy Zlínského kraje. Od července loňského roku je plně integrovaná MHD v souměstí Uherské Hradiště - Staré Město - Kunovice, na jaře letošního roku dojde k integraci MHD ve Vsetíně. S městem Kroměříž kraj chystá podpis obdobné deklarace v nejbližších týdnech," dodal Doležel.

Integrované dopravní systémy fungují ve většině krajích. Na jednu jízdenku je možné jezdit městskou hromadnou dopravou i vlakem nejdéle v Praze a Středočeském kraji, kde je v současné době nejrozvinutější systém integrované dopravy. Mezi dalšími kraji, které na rozšíření působnosti integrovaného dopravního systému pracují, je například Jihočeský či Karlovarský kraj a kraj Vysočina. 


Ilustrační foto (18. prosince 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

Zlínský kraj teď

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- zlinsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!