Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Přívalové srážky v červnu
zaplavily řadu tratí

 Za jízdné v noční MHD
neplatí pětina lidí

 Na Most Inteligence
se provoz vrátí v létě

 V Hradci oslavili důstojně
výročí 75 let trolejbusů

Ve Zlíně lidem ukáží nový odbavovací systém

ZLÍN - Po roce se 8. června otevře brána depa Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice. Lákadlem letošní akce je ukázka nového odbavovacího systému, který umožní platbu jízdného bankovními kartami přímo ve vozidle.

Dopraváckým tématem letošního nadupaného Dne otevřených dveří pak bude především 80. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve městě...


V rámci Dne otevřených dveří se zpřístupní areál DSZO (11. června 2022, Vlčoun/Filip Vlček)

Vozovna Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice ve Zlíně v ulici Podvesná XVII se otevře pro všechny příchozí v sobotu 8. června v 9.00 hodin. Návštěvníci si budou moci uvnitř areálu zblízka prohlédnout vozidla MHD, zařízení dílen, centrální dispečink a také projet ve voze MHD myčkou. Na zvláštní lince mezi vozovým depem a obratištěm Sportovní hala budou jezdit po celý den v půlhodinových intervalech domácí i zapůjčená historická vozidla MHD. V areálu vozového depa si budou moci návštěvníci zakoupit občerstvení. Bude připraven zábavný program pro děti. Nebudou chybět ani ukázky techniky integrovaného záchranného systému. Letošní ročník bude o to slavnostnější, že si připomínáme 80. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve městě.

Návštěvníci dne otevřených dveří si budou moci zblízka prohlédnout všechny typy vozidel MHD, která má dopravní společnost ve svém současném vozovém parku, a to trolejbusy 24Tr, 25Tr, 26Tr, 27Tr, 30Tr, 35Tr, autobusy Renault Citybus, IrisbusCitelis, Iveco Urbanway, Crossway, Iveco Rošero i elektrobus Škoda 34BB. Největším magnetem bývají obvykle historická vozidla, a to trolejbus 9Tr s vlečkou Jelcz PO-1E, trolejbus 14Tr a autobusy ŠM11 a Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40. Ve Zlíně se při této příležitosti objeví také zapůjčená historická vozidla trolejbus 7Tr z roku 1954, autobus Škoda 706 RO z roku 1947 nebo Karosa B 732.20 a Karosa ŠD11.


Zájemci budou moci nahlédnout i do zákoutí vozovny (11. června 2022, Vlčoun/Filip Vlček)

"Našim cestujícím mimo jiné poprvé veřejně představíme nový odbavovací systém, který bude umožňovat platby jízdného bankovními kartami a začne ve vozidlech fungovat koncem tohoto roku. Lidé si ho už budou moci prakticky vyzkoušet," prozradil ředitel Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice Josef Kocháň. Každých 40 minut bude provozována rovněž bezplatná autobusová linka z vozovny k areálu čistírny odpadních vod ve Zlíně-Malenovicích, kde bude ve stejné době probíhat rovněž den otevřených dveří a exkurze, a to u příležitosti 90. výročí existence tohoto důležitého vodárenského zařízení. Na dva páry spojů této zvláštní linky bude nasazen i modrý historický autobus Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40.

Den otevřených dveří se stal důležitou událostí společenského života města. "Je to příjemné setkání fanoušků městské hromadné dopravy, široké veřejnosti i současných a bývalých zaměstnanců. Dospělých i dětí. Každý si jistě najde něco pro sebe, co ho zajímá nebo těší. Snažíme se pěstovat pozitivní postoj lidí k ekologické veřejné dopravě a třeba i získávat nové zákazníky. Na tuto akci k nám každoročně přichází několik tisíc návštěvníků. Přijíždějí i zájemci o historii MHD ze vzdálenějších míst. Všechny srdečně vítáme," doplnil Kocháň.


Haly odstavů a údržby budou také lákadlem (11. června 2022, Vlčoun/Filip Vlček)

Zlínský kraj teď

zdroj: http://cam-zl.nwt.cz/

Počasí Zlín - Slunečno.cz

Redakce Zlín:

213 zlinsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- zlinsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!