Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Tip: Mít Ústí jako na dlani? Z lanovky na Větruši

ÚSTÍ NAD LABEM - Kdo miluje pohledy z ptačí perspektivy, ten by při prázdninového putování neměl vynechat Ústí nad Labem. Díky projížďce lanovkou na Větruši mohou mít cestující krajskou metropoli jako na dlani.

/DÍL 5/ Informační portál Vlčoun.cz čtenářům postupně nabízí několik zajímavých a dopravních tipů, kam v létě vyrazit...


(30. června 2013, Filip Vlček).

Když byla v prosinci 2010 slavnostně zprovozněna lanová dráha na Větruši, nikoho tehdy ještě nenapadlo, že půjde o jeden z turisticky atraktivních cílů. Dvě kabinky spojují výletní zámeček Větruše s obchodním centrem Forum v centru města, a tak zájemci o nevšední podívanou mohou mít Ústí nad Labem během pár minut jako na dlani. Z vyhlídkové terasy u zámečku tyčícího se nad soutokem Labe a Bíliny jsou vidět Masarykova zdymadla a hrad Střekov, samotné centrum Ústí nad Labem, Mariánská skála i jednotlivá sídliště celého města.

Cestující za jednu jízdu zaplatí 25 korun, za zpáteční jízdenku pak zaplatí 45 korun, na lanovce ovšem neplatí integrované jednodenní síťové jízdenky Elbe - Labe. Pro výletující rodiny s dětmi je pak určena speciální rodinná jízdenka pro dva dospělé a dvě děti v celkové ceně 120 korun. Jízdenky je možné zakoupit pouze v pokladnách v dolní nebo horní stanici. Během léta je lanová dráha v provozu od 8.00 do 22.00 hodin s celodenním intervalem 15 minut.


(2. července 2011, Filip Vlček).

První zmínka o lanové dráze na Větruši padla v roce 2005 po dokončení rekonstrukce zámečku Větruše, do provozu pak byla uvedena v prosinci roku 2010. Je dlouhá 330 metrů s převýšením přes 50 metrů. Maximální rychlost kabinek, do kterých se vejde 15 osob, je 6 kilometrů za hodinu. Samotná výstavba celého systému lanové dráhy, kterou provozuje Dopravní podnik města Ústí nad Labem, stála městskou pokladnu zhruba 80 milionů korun.

V první den ostrého provozu toho lanovka moc nenajezdila. Už hodinu po zahájení provozu se porouchala. Fiaskem také skončila oslava ročního provozu, kdy se kvůli námraze na laně a silnému větru museli cestující místo lanovky spokojit s náhradní autobusovou dopravou. V současné době je ale lanová dráha bezporuchová, jednou měsíčně prochází pravidelnou revizí. Měsíčně sveze tisíce cestujících. 


(30. června 2013, Filip Vlček).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!