Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Vyšla nová kniha o historii budějovické MHD

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dopravní podnik města České Budějovice v rámci oslav 110 výročí založení městské hromadné dopravy uvedl na trh unikátní knihu s názvem Linka 110, 110 let MHD v Českých Budějovicích.

Dílo nenabízí pouze historická fakta, ale i 20 povídek či obrazovou část, která umožňuje nahlédnout do portfolia dobových předmětů...


Nová publikace o historii budějovické MHD (18. prosince 2019, DPMČB).

"Vážení čtenáři, držíte v ruce knihu, která vznikla na počest 110 let intenzivní činnosti při budování systému městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Tak jak se měnila doba, režim, technologie a i my, lidé, tak se proměňovala i veřejná doprava a její poskytovatelé. Základ však přetrval a přetrvá. Přes všechny odstíny roků s přesahem dvou století je stále cílem městské hromadné dopravy ulehčit cestování všem jejím uživatelům a vlastně i těm ostatním," pronáší v samotném úvodu ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Na stránkách Linky 110 si čtenáři mohou přečíst 20 povídek od autorů Bellové, Berana, Bočka, Březiny, Cempírka, Csicsely, Flašky, Folnýho, Hakla, Kábrtové, Leitgeba, Mornštajnové, Padevěta, Palána, Soukupové, Stančíka, Štiftera, Tomana, Zábranského či Davida Jana Žáka, odehrávající se v prostředí městské hromadné dopravy. Každá povídka je doprovázena ilustrací, o které se postarali autoři Krištůfek, Michalík, Puhač, Rejl a Taja Spassk.


Slavnostní křest nové knihy (18. prosince 2019, DPMČB).

"Tak, jak je městská hromadná doprava pro všechny bez výjimky, tak jsme chtěli, aby i tato kniha potěšila co největší okruh čtenářů a věřím, že se nám to povedlo," dodal Dolejš. Mimo standardní vydání bude Linka 110 rovněž k dostání v podobě limitované sběratelské edice. Symbolických 110 kusů bude umístěno do exkluzivního dárkového boxu vyrobeného z originálních autentických součástek legendárního československého autobusu Škoda 706 RTO MEX. Původ jednotlivých částí dárkového boxu objasňuje legenda na eloxovaném štítku uvnitř každého balení.

Linka 110 vznikla za podpory sponzorů, kterými jsou firmy Patera, Pakra, Siemens Mobility, Solaris, Škoda a Zliner, kteří se finančně podíleli na jejím vzniku. Křtu se zúčastnili nejen autoři knihy, ale i zástupci z řad Magistrátu. Kniha byla slavnostně uvedena ředitelem Slavojem Dolejšem, kterého následoval náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička. Dané unikátní dílo je k dostání v informačním centru v OC Mercury a v turistickém centru na náměstí Přemysla Otakara II.


Kniha o historii je doplněna o příběhy a ilustrace (18. prosince 2019, DPMČB).

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihocesky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!