Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Do Budějovic na jaře dorazí nové autobusy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Do vozového parku českobudějovického dopravního podniku se za několik měsíců zařadí zbrusu nové velkokapacitní autobusy. Ty budou sloužit na pravidelných linkách městské hromadné dopravy.

Průběžná obnova a modernizace vozového parku je klíčová jak pro cestující, tak pro rozvoj dopravního podniku a města České Budějovice...


Dopravní podnik koupí devět nových autobusů (3. května 2019, František Živnůstka)

Dopravní podnik města České Budějovice pořídí moderní nízkopodlažní vozy Solaris Urbino s kapacitou minimálně 125 cestujících. "Pro městského dopravce se již stala standardem vysoká úroveň výbavy a novým autobusům tak nebude chybět klimatizace pro řidiče i pro cestující, moderní informační a odbavovací systém, USB zásuvky či palubní kamery," uvedla tisková mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice Michaela Slabová.

"S ohledem na přísnější požadavky týkající se hygieny budou vozidla vybavena sedačkami pro cestující s koženkovým čalouněním, které umožňují daleko účinnější údržbu a čištění oproti klasické látce," doplnila tisková mluvčí s tím, že zároveň však na rozdíl od plastových nebo dřevěných sedaček, které jsou v mnohdy v městské hromadné dopravě také používány, nabízí pasažérům dostatečné pohodlí.


Cestujícím slouží většinou nízkopodlažní autobusy (3. května 2019, František Živnůstka)

"Přestože pořízení nových vozů vždy znamená vysoké investice, je průběžná obnova a modernizace našeho vozového parku klíčová jak pro cestující, tak pro rozvoj dopravního podniku a města České Budějovice. Nízkopodlažní autobusy usnadní jízdu zejména maminkám s kočárky, vozíčkářům a tělesně indisponovaným lidem. Pro dopravce pak znamenají nižší provozní náklady," uvedl ředitel českobudějovického dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Pořizovací cena jednoho autobusu, která vzešla z veřejné zakázky, činí 7,8 milionu korun, celková cena včetně potřebného diagnostického a servisního vybavení je 70,7 milionů korun. Nové vozy by měly být do běžného provozu zařazeny na jaře a díky tomu bude možné vyřadit některé starší vozy, které mají vyšší náklady na opravy. Autobusy typu Solaris Urbino v různých provedeních již dopravní podnik provozuje, výhodou je proto unifikace z hlediska údržby a náhradních dílů.


Mezi autobusové linky se počítají i elektrobusy (3. května 2019, František Živnůstka)

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihocesky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!