Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Elektrobus zkusili i v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V závěru ledna vyzkoušel Dopravní podnik města České Budějovice unikátní elektrobus Siemens Rampini, který obcestoval už řadu českých dopravních podniků od Brna po Prahu.

/AKTUALIZOVÁNO/ Vůz byl zapůjčen z vídeňského dp Wiener Linien díky vzájemné spolupráci s výrobcem - firmou Siemens.


Cestující si mohli vůz vyzkoušet na dvou linkách (29. ledna 2014).

Nový vůz mohli cestující vyzkoušet na dvou zvláštních linkách ve středu 29. a čtvrtek 30. ledna. V první provozní den byl vůz vypraven na zvláštní linku číslo 91, která jezdila v trase zastávek Máj – Milady Horákové; Václava Talicha; Evžena Rošického; U Parku; Výstaviště; U Zelené ratolesti; Poliklinika Sever; Senovážné nám. - pošta; Náměstí Přemysla Otakara II. a zpět.

Druhý den vůz jezdil na lince číslo 92 v trase Nádraží; Náměstí Přemysla Otakara II.; Senovážné nám.-DK; U Zimního stadionu; Grünwaldova; U Nemocnice; Papírenská; Jana Buděšínského; Antala Staška; Náměstí Bratří Čapků a zpět.


Autobus na Náměstí Přemysla Otakara II. (30. ledna 2014).

Trasy linek 91 a 92 byly vedeny přes náměstí Přemysla Otakara II. u nádraží v Žižkově ulici probíhalo dobíjení. Protože dopravce do vozu neinstaloval českobudějovické onačovače jízdenek, byla přeprava v těchto spojích bezplatná.

"Testování mělo význam ve dvou ohledech. Jedním bylo praktické vyzkoušení průběžného dobíjení v poměrně rozsáhlé českobudějovické síti. To přineslo poznatky v podobě příznivé spotřeby ale i nutnosti plánovat v grafikonech delší odstávky na dobíjecích místech," zmínil Radek Filip, vedoucí útvaru strategie a řízení dopravy českobudějovického dopravního podniku.


Oficiální představení elektrobusu u nádraží (28. ledna 2014).

Pro připomenutí dodejme, že elektrobus Siemens Rampini vyzkoušela už celá řada českých dopravních podniků. Naposledy jezdil v Praze, kde se ale příliš neosvědčil. I proto do hlavního města nabídla na zkoušku svůj elektrobus libchavská SORka.

Čtěte také...
Rampini Prahu nedobyl, štěstí zkusí SORka (vydáno 3. února 2014)
  (zdroj: www.vlcoun.cz)


Elektrobus vyzkoušela řada obyvatel Českých Budějovic (30. ledna 2014).

Oproti Praze žádné větší problémy dopravní podnik neevidoval, jediná výtka směřovala k tepelné pohodě cestujících. Vzhledem k tomu, že vytápění je řešeno pomocí kliamtizační jednotky ve stropě vozidla, bylo v salonu u podlahy chladněji. "Dalším předmětem testování bylo využití menších rozměrů vozu pro zkušební průjezdy historickým centrem města či rezidenčními čtvrtěmi se stísněnými podmínkami. Zde se prokázaly vynikající manévrovací možnosti elektrobusu a i v nejužších místech byl průjezd bezproblémový," dodal Filip.

Siemens Rampini patří do kategorie midibusů - má menší rozměry, než standardní autobusy. Se svou délkou 8 metrů a šířkou 2,2 metru je vhodný pro provoz ve stísněných podmínkách, například v historických centrech měst, nebo v rezidenčních čtvrtích. Právě v samotném a pro běžné autobusy nedostupném historickém centru je 12 těchto elektrobusů provozováno i ve Vídni.


Na Náměstí Přemysla Otakara II. byla umístěna přenosná zastávka (29. ledna 2014).

Jihočeský kraj teď

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

zdroj: http://www.teplarna-cb.cz/

Počasí České Budějovice - Slunečno.cz

Redakce Č.Budějovice:

203 jihocesky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihocesky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!