Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 V Olomouci vyjela první
letošní Vánoční tramvaj

 Jízdné v ostravské MHD
od prosince podraží

 Šotouši jsou důležití,
říká Linda Hailichová

 Teplické trolejbusy bude
servisovat Škodovka

Škodovka do Brna dodá dalších 15 tramvají

BRNO - Cestující v brněnské dopravě se dočkají dalších nových tramvají. Brněnský DP uplatnil možnosti předchozí smlouvy, a proto Škoda do jihomoravské metropole může dodat dalších 15 obousměrných tramvají.

Vozy známé jako ForCity Smart 45T umožní dopravního podniku nahradit zastaralé tramvaje typu KT8D5 z přelomu 80. a 90. let minulého století...


Interiér nové obousměrné tramvaje ForCity Smart 45T (nedatováno, Škoda Group)

Vozový park brněnských tramvají čeká další výrazný krok v rámci modernizace. Zastaralé typy KT8 z přelomu 80. a 90. let nahradí 15 tramvají ForCity Smart 45T. Ty nakoupí Dopravní podnik města Brna od výrobce Škoda Group částečným využitím opce na základě stávající smlouvy. Cena jedné tramvaje je 75 milionů korun a hodnota celé objednávky je 1,125 miliarda korun. Prvních pět tramvají z patnácti dorazí do Brna příští rok, zbylé potom v roce 2025. V rámci opce může Dopravní podnik města Brna objednat ještě dalších dvacet tramvají stejného typu.

Cestující se dočkají zvýšení kvality cestování

"Jsme rádi, že se naše šaliny v brněnském provozu osvědčily a Dopravní podnik města Brna se rozhodl využít opce a nakoupí další moderní vozidla. Cestující se mohou těšit na zvýšení kvality cestování i bezpečnosti. Stále více měst volí právě kolejová vozidla jako páteř sítě MHD díky vyšší přepravní kapacitě, rychlosti dopravy i efektivity," řekl Tomáš Ignačák ze společnosti Škoda.


Nové tramvaje nahradí ty staré obousměrné vlevo (17. srpna 2023, Vlčoun/Filip Vlček)

"Tramvaje ForCity Smart 45T jsou vítanou posilou našeho vozového parku. Splňují všechny naše nároky na moderní vozy 21. století a spokojeni jsou i naši cestující. První pětice tramvají v Brně téměř výhradně obsluhuje linku číslo 8 z Líšně k Univerzitnímu Kampusu. Obě tyto zastávky jsou ukončeny úvratí, takže denně využíváme obousměrnost těchto vozidel. Pro provoz na této lince budou určeny i další objednané tramvaje," vysvětlil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Tramvaj ForCity Smart 45T je obousměrné plně nízkopodlažní tříčlánkové vozidlo s otočnými podvozky. Spolehlivé jízdní vlastnosti i při nepříznivém počasí zajišťuje plná adheze vozidel. Tato 31metrová tramvaj pohodlně pojme až 233 cestujících, z toho 64 sedících. Maximální provozní rychlost je 70 km/h. Samozřejmostí je klimatizace a dva velké multifunkční prostory pro invalidní vozíky, dětské kočárky nebo jízdní kola. Nová tramvaj nabízí i moderní přehledný informační systém s obrazovkami a panely. K zajištění bezpečnosti je vozidlo opatřeno kamerovým systémem.


Interiér tramvaje je moderní a prosvětlený (nedatováno, Škoda Group)

Nová tramvaj, kterou už Brňané znají, protože v jihomoravské metropoli již několik těchto tramvají jezdí, má prostorný klimatizovaný interiér vybavený nerezovými madly, širokoúhlými informačními LCD monitory a USB nabíječkami. Ve výbavě nechybí ani Řídící a informační systém RIS2 nebo třeba validátory systému EOC2. Pro přepravu více vozíčkářů má tramvaj celkem čtyři výklopné plošiny. Vůz je také vybaven vnějším i vnitřním kamerovým systémem a částečně ztmavenými bočními okny.

Kabina řidiče dozná změn, doplní vyhřívání skla

Kabina řidiče je nově koncipována. Vedle přehledného pultu, kdy je kladen důraz na jednoduchost a dobrý výhled, je ovládání částečně implementováno přímo do sedadla řidiče. Čelní skla jsou vybavena vyhříváním, přední čelo navíc designovým denním svícením. Elektrická výzbroj umožňuje rekuperaci, tady navracení elektřiny při brždění zpět do sítě, což snižuje celkovou spotřebu vozidla.


Nechybí moderní informační systém či validátory jízdenek (nedatováno, Škoda Group)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Ve kterém městě mají nyní dle vás parciální trolejbusy nejlépe "našlápnuto"?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!