Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Brno spustí prázdninové
kurzy pro řidiče tramvají

 Sezona turistických vlaků
u Prahy byla zahájena

 Ústí definitivně ukončilo
provoz trolejbusů 15Tr

 Rekonstrukce nádraží
na Teplicku skončily

Stavební práce na terminálu Hulváky finišují

OSTRAVA - Dělníci finišují se dokončením stavby nového přestupního terminálu MHD v Hulvákách. První cestující jej budou moci využívat od neděle 5. července, kdy sem budou prodlouženy trolejbusové linky.

V souvislosti s úpravou trolejového vedení na obratišti Hlavní nádraží se sem ale první trolejbusy podívají až v úterý...


Autobus již jako linka číslo 57 u bývalého obratiště (30. června 2015, Filip Vlček).

Terminál Hulváky, jehož výstavba byla zahájena v loňském roce, nahradí současnou konečnou Sokola Tůmy. Prodlouženy sem budou trolejbusové linky číslo 102, 108, 109 a 112 a převedena sem bude autobusová linka číslo 57. Linka číslo 109 je navíc po dobu letních prázdnin mimo provoz.

Současně s tím bude až do ukončení prací dočasně přemístěna zastávka Sokola Tůmy. Ve směru na Hulváky bude dočasně umístěna na nové komunikaci směrem k terminálu, v opačném směru bude v nevyužívaném zastávkového zálivu.

Stáhněte si...
- Orientační schema nového terminálu Hulváky si stáhněte zde.
  (zdroj: www.dpo.cz).


Obratiště Sokola Tůmy zaniká (30. června 2015, Filip Vlček).

Až do ukončení denního provozu v pátek 4. července ale nadále trvá výluka trolejbusového provozu vyvolaná napojováním trolejového vedení k novému terminálu i komunikací na stávající silniční síť. Trolejbusové linky číslo 102, 108 a 109 jsou ukončeny v zastávce Sídliště Fifejdy a dále pokračují jako linka uvedená na informačních panelech před příjezdem na tuto zastávku.

Náhradní autobusovou dopravu zajišťuje zvláštní linka v trase Sídliště Fifejdy - Vršovců - Sokola Tůmy vedená v intervalu 10 minut. Vybrané spoje pak plynule pokračují jako autobusová linka číslo 57. I v opačném směru je většina spojů linky číslo 57 prodloužena ze zastávky Sokola Tůmy jako náhradní doprava na Sídliště Fifejdy.


Nový terminál Hulváky před dokončením (30. června 2015, Filip Vlček).

Přestup na náhradní autobusovou dopravu je zajištěn ve stejné zastávce, na kterou přijede trolejbus linky číslo 108, respektive 109. Cestující, kteří přijíždí na Fifejdy linkou číslo 102, si musí na zastávku náhradní autobusové dopravy přestoupit na protejší zastávku.

Kromě těchto opatření je také zavedena náhradní trolejbusová doprava, která je kromě dvou podvečerních spojů v provozu pouze v dopoledním sedle pracovních dnů a jezdí v trase Sídliště Fifejdy - Hornopolní - Českobratrská.

Stáhněte si...
- Kompletní jízdní řád náhradní autobusové dopravy si stáhněte zde.
- Kompletní jízdní řád náhradní trolejbusové dopravy si stáhněte zde.
  (zdroj: www.dpo.cz)


Výstupní zastávka trolejbusů v terminálu Hulváky (30. června 2015, Filip Vlček).

Noční provoz linek 102, 108 a 112 od 23.30 do 4.00 hodin pak probíhá bez úprav trasy. Na uvedené linky, a dále z důvodu přejezdů mezi linkami také na linky číslo 106 a 111 jsou totiž vypravovány autobusy v celých trasách.

Zastávky Sokola Tůmy jsou v současné době přeloženy na malé náměstíčko mezi ulicemi Sokola Tůmy, Josefa Šavla a 28. října. Výstupní zastávka náhradní autobusové dopravy a nástupní zastávka linky číslo 57 je přemístěna do dočasné zastávky před stánek s rychlým občerstvením, výstupní zastávka linky číslo 57 a nástupní zastávka náhradní autobusové dopravy je pak umístěna ve výstupní zastávce linky číslo 57.


Poslední dny provozu MHD u obratiště Sokola Tůmy (30. června 2015, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: https://pocasi.miksa.cz/

zdroj: http://portal.chmi.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!