Get Adobe Flash player

Z vozidel MHD mizí žlutá, Ostrava mění nátěr

OSTRAVA - Dopravní podnik Ostrava postupně vypouští žlutou barvu z nátěru všech vozů MHD, tedy tramvají, trolejbusů a autobusů. Nahrazuje je tyrkysová barva známá z nově dodaných trolejbusů nebo tramvají Stadler.

Dopravní podnik tak chce postupně sjednotit barvy na všech vozech všech trakcí. Výjimkou jsou jen dosluhující staré Karosy...


Nový nátěr na tramvaji KT8D5 ev.č. 1504 u Elektry (14. srpna 2018, Filip Vlček).

Ostravský dopravní podnik o změně barevného schematu vozidel uvažuje již několik let, ke změně se však odhodlal až letos v rámci ucelení jednotného designu na všechna vozidla. Kromě nových trolejbusů 26Tr a 27Tr, autobusů Solaris nové generace a tramvají Stadler se nový nátěr objevuje také na tramvajích KT8D5. 

"Upravujeme ty vozy, které jsou na řadě s velkou prohlídkou, případně jsou po větších nehodách a vyžadují kompletní přelakování. Přelakování je standardním postupem právě u velké prohlídky, takže se nejedná o žádné náklady navíc nad běžnou údržbu vozidel," potvrdila Informačnímu portálu Vlčoun.cz tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková. Nového nátěru se tak postupně dočkají i další vozy. "Staré Karosy se však zřejmě této úpravy již nedočkají," poznamenala poté Rycková.


Stejný typ tramvaje, jen se starým nátěrem (14. srpna 2018, Filip Vlček).

Nový nátěr, který na nových vozidlech vypadá naprosto přirozeně, ale například na starších tramvajích KT8 vypadá netradičně, se zakládá na tyrkysové barvě celého vozidla. Úplně tak zmizí bílá i žlutá barva známá z vozidel nyní. Kromě klasických znaků, jako je logo dopravního podniku, evidenční čísla a další povinné náležitosti je nad druhými dveřmi lak doplněn také o tři vykřičníky, tedy o symboliku k městě Ostrava, které je má v logu také.

Prvními vozy opatřenými novým nátěrem tyrkysové barvy byly parciální trolejbusy typu 26Tr, které do provozu oficiálně zasáhly v březnu letošního roku na linky číslo 101 a 106. Právě na těchto linkách byly upraveny trasy tak, že v části trasy jezdí mimo trolejové vedení. Dalšími vozy pak byly autobusy Solaris nové generace a v neposlední řadě také postupně dodávané tramvaje Stadler nOVA. Ty v polovině srpna již vyjely do zkušebního provozu s cestujícími.

Čtěte také...
- Ostravané se dočkali. Tramvaj Stadler vyjela! (vydáno 15. srpna 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Novám nátěrem jsou opatřovány také nové Stadlery (14. srpna 2018, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

zdroj: http://panorama.ostravainfo.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Grussmann
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Souhlasíte se zrušením krátkodobých papírových jízdenek, které DP Ostrava plánuje od 1. ledna 2020?
 

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!