Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Parciální trolejbusy v Ostravě pofrčí o kus dál

OSTRAVA - Výhod parciálních trolejbusů se rozhodl Dopravní podnik Ostrava využít více, než dosud a od 2. září upravuje jízdní řád trolejbusové linky číslo 101, kterou prodlužuje přes Petřvald na konečnou Ludvíkova.

O několik zastávek se tak rozšíří pole působnosti trolejbusové dopravy, aniž by dopravní podnik postavil jediný metr trolejí...


Parciální trolejbus z centra míří přes Hranečník k LDN (6. dubna 2018, Filip Vlček).

Se změnaji jízdních řádů od neděle 2. září rozšiřuje Dopravní podnik Ostrava trolejbusovou dopravu. Nepostavil ovšem žádnou novou trolejbusovou trať, ale pouze využívá provozu parciálních trolejbusů, které dokáží jezdit i v místech bez trolejového vedení. V pracovních dnech od pondělí do pátku proto budou vybrané spoje linky 101 ze zastávky LDN pokračovat přes zastávky Petřvald rozcestí - Kaple - Kamčatka - Míroděv až na konečnou zastávku Ludvíkova.

"V trase Hranečník - Ludvíkova budou využívány výhody takzvaných parciálních trolejbusů, které jsou vybaveny bateriemi pro provoz mimo trolejové vedení," vysvětlila změnu trasy linky číslo 101 tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková. Jízdní řád počítá s 26 spoji v pracovních dnech v intervalu od 30 do 60 minut.

Parciální trolejbusy bez troleje jezdí od jara

Nové parciální trolejbusy slouží v Ostravě v pravidelném provozu od letošního jara. Dopravní podnik je začal nasazovat na trolejbusovou linku číslo 101, kterou vybranými spoji prodloužil z Hranečníku na točnu LDN, a na linku číslo 106, kterou každým druhým spojem vede přes Bazaly a Všehrdův sad. Parciální trolejbusy tyrkysové barvy v těchto úsecích jezdí bez trolejového vedení od začátku března a v provozu se osvědčily. 


Parciální trolejbusy jezdí i na lince číslo 106 přes Bazaly (12. března 2018, Filip Vlček).

Další změny jsou připraveny v autobusové dopravě. Na lince číslo 27 mířící do Proskovic autobusy nově zastavují v zastávce Klášterského. Spoje linky číslo 29 jedoucí na zastávku Ludvíkova nepokračují dále na zastávku Šenov náměstí a naopak spoje jedoucí na zastávku Šenov náměstí nejedou přes zastávky Kamčatka, Míroděv a Ludvíkova. V souvislosti s tím dochází ke změně v organizaci dopravy na zastávce Kaple.

Od stejného data, tedy od 2. září, se mění také trasa linky číslo 44. Ta v pracovních dnech od pondělí do pátku v době od 4.00 do 8.30 hodin pojede ze zastávky Řecká nově přes zastávku Svinov mosty dolní zastávka až na konečnou zastávku Svinov nádraží. "V uvedeném časovém období tak spoje nebudou obsluhovat zastávky Třebovice Tesco," upozornila Rycková. A změna čeká také linku číslo 50, kde budou aktuálně odkloněné spoje z důvodu rekonstrukce mostu přes Místeckou ulicí jedoucí v úseku zastávek Petra Křičky - Českobratrská odklonem přes zastávku ÚAN převedeny do trvalé trasy.

Čtěte také...
- Parciální trolejbusy vyrazily do ulic Ostravy (vydáno 14. března 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Parciální trolejbusy jezdí na linkách číslo 101 a 106 (12. března 2018, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!