Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Cestující v novém Stadleru hledají označovače

OSTRAVA - Cestující držící papírové jízdenky při nástupu do nové tramvaje Stadler zoufale hledají označovače. Jediný strojek je uschován u kabiny řidiče a ještě nízko. Dopravní podnik o instalaci dalšího ale již uvažuje.

Cestující si totiž stěžovali mailem nejen redakci Informačního portálu Vlčoun.cz, ale také přímo Dopravnímu podniku Ostrava...


Interiér zadní části tramvaje Stadler bez označovaců jízdenek (1. září 2018, Filip Vlček).

Na problém upozornili redakci Informačního portálu Vlčoun.cz po Dni ostravských dopraváků sami cestující. Ti si absence označovačů všimli při cestě na Den ostravských dopraváků zkraje září, když cestovali do areálu martinovských dílen novou tramvají Stadler nOVA. Označovač jízdenek je totiž umístěn pouze u prvních dveří za kabinou řidiče a navíc v takové výšce, kdy z pohledu od druhých dveří není vidět. Ve zbytku vozu pak jsou pouze validátory platebních karet a ODISek.

"Po nástupu do tramvaje jsem byl zaskočen a myslel jsem si, že se v tomto voze dá platit jen platebními kartami. Označovač jsem totiž nenašel," řekl Informačnímu portálu Vlčoun.cz zaskočený cestující Kamil Vanot z Hlučína. "Na strojek schovaný za kabinou řidiče mne museli navést ostatní cestující," doplnil Vanot. Rozzlobená na dopravní podnik byla i Božena Malá, která přes celou tramvaj musela vést i své tři děti. 


Jediný označovač je za kabinou řidiče a ještě relativně nízko (1. září 2018, Filip Vlček).

A cestující si nestěžovali pouze redakci nebo na sociálních sítích. "Od cestujících evidujeme celkem dva podněty na toto téma," potvrdila Informačnímu portálu Vlčoun.cz tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková. Ta také uvedla, že o přidání dalšího označovače se uvažuje. "Pravděpodobně jej doplníme do všech vozů," ubezpečila Rycková bez stanovení jakéhokoliv termínu.

Pro úplnost dodejme, že na skutečnost, že označovač je umístěn jen u prvních dveří, nepřímo upozorňují žluté nálepky na dveřích tramvaje. Na druhých, třetích a čtvrtých dveřích cestující najdou samolepku, že u těchto dveří nelze označit papírovou jízdenku. Jenže během příjezdu tramvaje do zastávky nebo při nastupování tento fakt cestující snadno přehlédnou a pak jen zoufale prochází tramvají a hledají označovač jízdenek.


Pohled do přední části vozu, označovač na kabině není vidět (1. září 2018, Filip Vlček).

Ostravou se zatím z nových tramvají prohání jen několik tramvají Stadler nOVA. Cestující vozí v rámci zkušebního provozu na lince číslo 4 na základě povolení Drážního úřadu. "Rozhodnutí platí pro dvě ostravské tramvaje inventárních čísel 1701 a 1704, přičemž každá z nich musí s cestujícími najet 20 tisíc kilometrů," potvrdil Informačnímu portálu Vlčoun.cz tiskový mluvčí Drážního úřadu Martin Novák.

Čtěte také...
- Ostravané se dočkali. Tramvaj Stadler vyjela! (vydáno 15. srpna 2018).
- Už je doma! Stadler sveze cestující v srpnu (vydáno 23. dubna 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Pro srovnání označovače jízdenek v článkové tramvaji KT8D5 (1. září 2018, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!