Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Opava hledá ředitele DP, nastoupit má v březnu

OPAVA - Opavský městský dopravní podnik hledá nového ředitele. Poté, co v půli prosince loňského roku na svoji funkci rezignoval tehdejší ředitel Jaromír Walaski, tak začala opavská radnice hledat náhradu.

Zájemci o toto místo mohou své životopisy posílat do 10. února, nový ředitel by měl do funkce nastoupit hned od března...


Opava hledá nového ředitele dopravního podniku (28. září 2017, Filip Vlček).

Tehdejší ředitel Jaromír Walaski svoji rezignaci oznámil 19. prosince loňského roku. "Jako důvod uvedl pracovní vyčerpání a vyhoření," informovala v prosinci tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná s tím, že řízením podniku město pověřilo stávajícího dopravně-technického náměstka Městského dopravního podniku Pavla Gebauera. Ten podnik povede až do doby, než nový ředitel vzejde z řádného výběrového řízení. To bylo nyní vyhlášeno. 

Adepti musí mít vysokou školu nejlépe dopravního, případně ekonomického a technického směru. Musí mít alespoň tříletou praxi na manažerské poici, praxi v řízení středně velkého podniku a praxe v odvětví veřejné dopravy je vítána. Zájemce o pozici výkonného ředitele dopravního podniku musí mít také základní znalost regionální problematiky veřejné dopravy, výhodou pak bude i orientace v dotačních programech. Standardními požadavky pak jsou znalost anglického nebo německého jazyka, analytické schopnosti, strategické plánování, komunikativnost a další požadavky.

Ředitel dopravního podniku? Především nese zodpovědnost

Ředitel Městského dopravního podniku Opava nese zodpovědnost za vedení ekonomického a výrobně technického úseku, řízení týmu lidí, řízení podnikatelské činnosti organizace, pravidelný controlling a reporting, spolupráce s externími auditory a bankami, komunikace s obchodními partnery a za obchodní rozvoj společnosti. 


Výběrové řízení má nového ředitele zajistit od letošního března (19. září 2017, Filip Vlček).

Nový ředitel se bude těšit z pracovního poměru u stabilní společnosti v majetku Statutárního města Opavy, z firemních benefitů a z odpovídajícího zázemí a finančního ocenění. Přihlášky s kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, originálem výpisu z rejstříku trestů, motivačním dopisem a provesním životopisem a s vlastním rozborem současného stavu a vizí řešení dopravy v Opavě mohou zájemci zasílat elektronicky na mail vyberoverizeni@mdpo.cz s předmětem Výběrové řízení – pozice ředitel / ředitelka Městského dopravního podniku Opava, a.s. Nový ředitel byl měl do funkce nastoupit od 1. března.

Dosavadní ředitel Jaromír Walaski byl do funkce jmenován na základě výběrového řízení v prosinci 2015, kdy nahradil tehdy odvolaného ředitele Radka Filipczyka. Walaski v oboru dopravy působí 14 let, před nástupem do vedení Městského dopravního podniku Opava pracoval ve společnosti Arriva Morava, v minulosti figuroval také v Dopravním podniku Ostrava. Dva roky se živil jako řidič autobusu, takže o náročnosti tohoto povolání má i své osobní zkušenosti.

Čtěte také...
- Expres Opava: Ředitel dopravního podniku Walaski rezignoval (vydáno 19. prosince 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Jaromír Walaski rezignoval v závěru loňského roku (28. září 2017, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!