Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Kreditní jízdenky je možné platit kartou i eury

OSTRAVA - Nové jízdenkové automaty Dopravního podniku Ostrava začaly akceptovat platby kartou. Kreditní jízdenky je tak, jak vedení dopravce loni avizovalo, možné platit také bezkontaktními platebními kartami.

/HLASUJTE/ A nejen to, kreditní jízdenky a další nákupy v jízdenkomatech je nyní možné hradit i v eurobankovkách, což uvítají turisté...


Jeden z nových jízdenkových automatů na Svinově (3. února 2020, Filip Vlček).

Cestující dosud mohli v jízdenkomatech nakupovat kreditní jízdenky nebo dobíjet kredit pouze za hotovost českými bankovkami, případně elektronickou peněženkou ODISky. Nyní se však platební možnosti rozšířily také o možnost úhrady platebními kartami a eurobankovkami. "Těší mě, že se nám již během prvního měsíce podařilo úspěšně zprovoznit další plánované funkce jízdenkomatů, které jsme cestujícím chtěli nabídnout. K dnešnímu dni bylo vydáno již přes 20 tisíc kreditních jízdenek a věřím, že nové jízdenkomaty teď budou využívány ještě častěji," uvedl generální ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Zahraniční turisté a další cestující, kteří nemohou nebo nechtějí svou platební kartu využívat přímo v prostředcích MHD, mají nyní ještě více možností, jak si jízdné zakoupit, a nemusejí přitom spoléhat na příslušnou hotovost v české měně. Od 1. února přijímají jízdenkomaty v Ostravě bankovky s hodnotami 100, 200, 500 a 1000 korun nebo 5, 10, 20 a 50 eur, a dále platební karty jak ve fyzické tak virtuální podobě a platby prostřednictvím elektronické peněženky ODISky.


Automaty umí i další funkce, například informaci o poloze spojů (3. února 2020, Filip Vlček).

První nový jízdenkomat, který vydává místo papírových jízdenek nové kreditní jízdenky, byl v Ostravě osazen po tiskové konferenci v polovině prosince, samotný prodej papírových jízdenek byl ukončen na přelomu prosince a ledna. Označit si je v tramvaji bude možné do konce března, poté začne dopravní podnik odmontovávat označovače jízdenek ze všech tramvají, trolejbusů a autobusů. Po demontáži je pak nabídne k prodeji. "O část projeví zájem jiné dopravní podniky. Předpokládáme ale, že část skončí ve sbírkách dopravních nadšenců," řekl v prosinci Morys.

Hlasujte v anketě Informačního portálu Vlčoun.cz, zda je podle vás zrušení papírových jízdenek a jejich nahrazení kreditními jízdenkami dobré rozhodnutí. Anketu najdete vpravo u tohoto článku. Děkujeme!

Čtěte také...
- Papírové jízdenky končí, od ledna je nekoupíte (vydáno 16. prosince 2019).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Nově tak jízdenky je možné platiti kartou i eurem (3. února 2020, Filip Vlček).

Moravskoslezský kraj teď

zdroj: http://portal.chmi.cz/

zdroj: http://kamery.eabm.cz/

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

Redakce Ostrava:

214 moravskoslezsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Martin Kramer

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ostrava na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!