Get Adobe Flash player

Pardubice velkolepě slavily 65 let trolejbusů

PARDUBICE - Dopravní podnik města Pardubice uspořádal 13. května ve vozovně na Dukle tradiční den otevřených dveří. Tentokrát byl ale spojen s oslavou 65. výročí trolejbusové dopravy ve městě. 

Kromě prohlídky zázemí dopravního podniku budily velký zájem i projížďky historickými i současnými vozidly po Pardubicích...


Otevřeno bylo zázemí dopravního podniku (13. května 2017, Michal Fořt).

Návštěvníci si mohli areál prohlédnout s poutavým výkladem zaměstnanců dopravního podniku. Komentovaná prohlídka začínala u hlavní brány a vedla přes haly údržby, trolejbusovou měnírnu, lakovnu a čerpací stanici až k mycí lince. Tam na ně čekal autobus, který je provezl myčkou. Citybus, který se této role ujal, se stal, s největší pravděpodobností, nejčistším autobusem v Pardubicích.

Informační portál Vlčoun.cz se k tématu Dne otevřených dveří vrátí obrazem v sobotu. Sledujte proto naší facebookovou stránku Vlčoun.cz.


Na oslavách nemohl chybět pardubický Sanos (13. května 2017, Michal Fořt).

Nejen pro děti byl připraven i bohatý doprovodný program. Mimo jiné ukázky výcviku služebních psů Policie ČR, atrakce, RC modely, balónky a další. Největším lákadlem byl, v letošním roce zprovozněný, trolejbus Škoda 8Tr. O projížďky s ním byl velký zájem a jezdil narvaný k prasknutí.

Historická i moderní vozidla přepravovala zadarmo zájemce po několika různých trasách po Pardubicích a blízkém okolí. Trasy zajišťovaly jak vozidla pardubického dopravního podniku, tak i další zapůjčená vozidla z jiných měst. Například královéhradecký trolejbus Škoda 15Tr nebo několik předváděcích autobusů a elektrobusů od firem SOR a Iveco.


Prezentovány byly také novinky na autobusovém trhu (13. května 2017, Michal Fořt).

Autobusy i trolejbusy se po skončení programu vydaly na spanilou jízdu městem na Třídu Míru, kde byla ještě po nějakou dobu vystavena. Velkoleě pojatá akce by mohla být vzorem pro ostatní dopravní podniky, které chtějí důstojně oslavit výročí zahájení provozu. Pardubická akce je totiž často vychvalovaná také v nejrůznějších diskusních fórech na internetu i mezi dopravními fanoušky.

V Pardubicích byl opravdu důvod k oslavám. Trolejbusy křižují městem již 65 let. Prvním zprovozněným úsekem byla trať z Pardubic do Lázní Bohdanče. Trolejbusová síť s v dalších letech dále rozšiřovala, dnes trolejbusy jezdí do Jesničánek, na Dubinu i do Polabin. 


Až z Olomouce dorazil kloubový Solaris New Urbino (13. května 2017, Michal Fořt).

V současné době je trolejbusová doprava omezena u hlavního nádraží, kde probíhá přestavba přednádražního prostoru na velký přestupní terminál. Trolejbusy proto nyní nemohou využívat prostor u Hlavního nádraží pro obracení, ale místem pouze projíždí. Práce ale spějí přesně podle harmonogramu do finále.

Čtěte také...
- Přednádraží v Pardubicích prošlo kontrolou (vydáno 22. května 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Kloubové vozy jsou v Pardubicích vždycky raritou (13. května 2017, Michal Fořt).

Pardubický kraj teď

zdroj: http://kamery.kve.cz/

zdroj: http://kamery.kve.cz/

Počasí Pardubice - Slunečno.cz

Redakce Pardubice:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Adam Mareš

HLEDÁME FOTOGRAFY!
Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

  20160301 banner down 02 20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak několik tisíc návštěvníků? Napište nám a dozvíte se více!