Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Plzeň ukončila provoz trolejbusů Škoda 14Tr

PLZEŇ - Definitivní tečku za provozem trolejbusů typu 14Tr uspořádaly nejen pro dopravní nadšence v pondělí Plzeňské městské dopravní podniky. Posledních jízd se účastnil vedle historického také modernizovaný trolejbus ev.č. 457.

Především kvůli tomu, že se akce uskutečnila v pracovní den, byl problém dodržet plánované časy. I přesto se ale akce podařila...


Poslední jízda trolejbusu 14TrM v Černické ulici (9. dubna 2018, Jakub Klimeš).

V obležení dopravních nadšenců i pamětníků se v pondělí odpoledne ocitl trolejbus typu 14TrM evidenčního čísla 457. Ten totiž naposledy projel branou vozovny. Speciální jízda začala v 16.08 hodin, kdy se plně obsazený trolejbus společně s historickým vozem ev.č. 429 stejného typu vypravil směrem do centra. Další zájemci mohli přistoupit v zastávce Goethova, odkud pokračoval přes Černickou ulici do Božkova.

Tady byla hlavní část akce, protože oba trolejbusy tady měly přibližně patnáctiminutovou přestávku. Zájemci si mohli zároveň také podebatovat s řidiči, jak se vozy řídily nebo jaké příhody s trolejbusy typu 14Tr řidiči měli. Číslo linky a cíl vystřídal nápis '14Tr se loučí s Plzní', který značil událost, jenž se zapíše do historie MHD v Plzni.


Poslední jízda se uskutečnila za obrovského zájmu nadšenců (9. dubna 2018, Jakub Klimeš).

Následně pak trolejbusy vyjely zpět přes centrum po trase linky číslo 12 do vozovny. Krátce po 17.00 hodině se průjezdem obou trolejbusů branou vozovny na Karlově za obrovské přízně dopravních nadšenců nejen z Plzně, ale i z Prahy, Brna či Ústí nad Labem definitivně uzavřela dlouhá éra hranatých trolejbusů typu Škoda 14Tr v Plzni. Stalo se tak přibližně měsíc po podobné akci v Ostravě. A stejně, jako ve Slezsku, tak i v Plzni je od následujícího dne provoz trolejbusů zajišťován plně nízkopodlažními trolejbusy.

Plzeňské městské dopravní podniky za uplynulých 38 let pořídily 115 trolejbusů typu 14Tr a modernizované verze 14TrM. "Jsme rádi za velký zájem cestujících. Děkujeme, že jste nám pomohli rozloučit se s tímto vozem, který nás v Plzni vozil celých 38 let," dodal tiskový mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků René Vávro. 


Setkání historického a modernizovaného trolejbusu v Božkově (9. dubna 2018, Jakub Klimeš).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!