Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Začala dvouletá oprava Slovanské ulice v Plzni

PLZEŇ - Slovanskou ulici v Plzni čeká v letošním roce rozsáhlá rekonstrukce. Stavba této hlavní dopravní tepny, jež propojuje centrum metropole, Slovany a výjezd směrem na jižní Plzeňsko, je rozdělena do šesti etap.

První etapa letos již odstartovala, poslední má být dokončena na jaře 2020. Omezena by měla být také tramvajová doprava...


Pohled do Slovanské ulice v Plzni (11. ledna 2019, MÚ Plzeň).

"Opravy důležité dopravní tepny spočívají v rekonstrukci kanalizačního potrubí, obnově vodovodních armatur včetně výměny vodovodních přípojek v několika úsecích, rekonstrukci tramvajové tratě v úseku od ulice Sladkovského po náměstí Milady Horákové v obou směrech a celoplošné opravě vozovky v této části Slovanské ulice," uvedl Michal Vozobule, náměstek plzeňského primátora pro dopravu a životní prostředí.

Jde o jednu z největších investičních akcí Správy veřejného statku města Plzně v letošní m roce. Město bude hradit náklady na rekonstrukci tramvajové tratě, která zároveň slouží jako jedná ze dvou výjezdových tras ze slovanské vozovny, Vodárna Plzeň zafinancuje sanaci kanalizace a úpravu vodovodních armatur, a Ředitelství silnic a dálnic zajistí financování opravy vozovky.


Práce probíhají uprostřed vozovky, auta jezdí po krajích (11. ledna 2019, MÚ Plzeň).

Rekonstrukce Slovanské ulice si vyžádá dopravní omezení. V první etapě, jejíž dokončení je plánováno na počátek června letošního roku, je v úseku ulic Sladkovského - Liliová omezena individuální automobilová doprava. Je vedena po kolejích společně s tramvajovou dopravou. Nákladní automobily nad 7,5 tuny pak navíc jezdí po objízdných trasách. "Tramvajová trať je v provozu," poznamenala mluvčí plzeňské radnice Marie Fialová. V dalších etapách stavby ale bude tramvajová doprava omezena jednotlivými výlukami. Druhá etapa má odstartovat počátkem června.

Investorem rozsáhlé stavební investice je město Plzeň, Vodárna Plzeň a Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Celkové náklady představují téměř 162 miliony korun včetně DPH, z toho město samotné uhradí zhruba 80 milionů korun.


V druhé polovině roku dojde k výluce tramvajové dopravy (11. ledna 2019, MÚ Plzeň).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!