Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Dopravu při Slezské muzejní
noci opět zajišťovalo TQM

 Scania dodala autobusy
pro kladenskou MHD

 Po Ústeckém kraji jezdí
informační DÚKmobil

 Brno zpřístupnilo vozovny
v Pisárkách a ve Slatině

Škodovka dodá nové trolejbusy do Rumunska

PLZEŇ - Škoda Electric se bude podílet na dodávce 26 nízkopodlažních kloubových trolejbusů pro rumunské město Brašov. Škodovka zajistí dodávku elektrovýzbroje včetně montáže a finálního otestování vozidel.

Rumunsko přitom vůbec není Škodove cizí, její trolejbusy jezdí hned v několika městech tohoto státu, a o dalších se jedná...


Vizualizace nového trolejbusu pro město Kluž (nedatováno, Škoda).

"Jedná se o potvrzení úspěšné strategie naší plzeňské společnosti na rumunském trhu. Minulý rok jsme dodali poslední ze 17 trolejbusů pro město Galati, již dříve zamířilo přes padesát trolejbusů do měst Temešvár a Baia Mare, kde úspěšně slouží v provozu s cestujícími. Tento rok budeme realizovat další velkou zakázku pro Rumunsko a tou je výroba padesáti kloubových trolejbusů pro město Cluj-Napoca," řekl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

Dopravní podnik v Brašově díky aktuální dodávce obnoví část vozového parku novými osmnáctimetrovými trolejbusy. Trolejbusy budou vybaveny bateriemi, které umožní využívat vozidla i v místech, kde chybí napájecí infrastruktura, v režimu elektrobusu budou schopny vozy běžně ujet nejméně pět kilometrů. "Každý vůz nabídne celkovou kapacitu 130 cestujících, trolejbusy budou kompletně klimatizované, mají moderní informační systémy, nabídnou wifi připojení, nebo USB konektory pro nabíjení telefonů a dalších mobilních zařízení," vysvětlil Kuch.


Podobné trolejbusy jezdí například v Žilině (nedatováno, Škoda).

Jde tak o další úspěch české firmy v Rumunsku. Loni v prosinci společnost uvedla, že se bude podílet i na dodávce padesáti trolejbusů pro rumunské město Cluj-Napoca. Plzeňská firma pro flotilu nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodává kompletní elektrovýzbroj. "Jde o moderní kloubové trolejbusy vybavené superkapacitory pro snížení spotřeby trakční energie. Vozy s celkovou kapacitou 140 cestujících jsou kompletně klimatizované," vysvětlil loni Kuch. Dodávka prvních vozů v průběhu roku měla začít.

Pro Škodu nejsou dodávky do Rumunska vůbec žádnou novinkou. "Do města Galati, kde úspěšně v provozu slouží čtrnáct našich trolejbusů, dodáme na základě uplatněné opce tento rok další tři vozidla. Více než padesát vozidel z plzeňské Škodovky již několik let provozují v rumunských městech Temešvár a Baia Mare," doplnil v loňském roce obchodní manažer Škodovky Pavel Kuch.


Testování škodováckých trolejbusů probíhá v Plzni (nedatováno, Škoda).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!