Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Změny v Plzeňském kraji přilákaly cestující

PLZEŇSKÝ KRAJ - Změny veřejné dopravy, které se uskutečnily v prosinci loňského roku, přilákaly do vlaků i autobusů nové cestující. Potvrzují to průzkumy, například v pracovních dnech se zvedl počet cestujících o 10 procent.

Počet cestujících se zvýšil například v oblasti okresů Rokycany a Plzeň - jih, kde Plzeňský kraj eviduje až třicetiprocentní nárůst cestujících...


Změny v dopravě přilákaly stovky cestujících (9. srpna 2018, Filip Vlček).

V železniční dopravě v prosinci loňského roku proběhly největší změny na trati číslo 190 z Plzně do Horažďovic, kde byly nasazeny nové jednotky Regiopanter a zvýšen počet spojů železniční dopravy. V prvním pololetí roku 2019, v pracovních dnech, narostl počet cestujících o 10 procent, o víkendech téměř o 30 procent. Významnou změnou bylo též zrychlení spojů na trati směrem na Rokycany a Prahu zprovozněním ejpovického tunelu.

"V osobních a spěšných vlacích vzrostl, za první pololetí letošního roku, počet cestujících o 10 procent v pracovní dnech a o 15 procent o víkendech oproti roku 2018," vypočítal úspěch náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek. "Trend je pozitivní zejména proto, že v oblasti byly zrušeny souběžné autobusové spoje a cestující nevyměnili autobus za vlastní automobil. Data za rychlíky bohužel nemáme, ale i tam lze očekávat nárůst cestujících," dodal Čížek. Cestující oceňují například komfortní přestup u hlavního vlakového nádraží v Plzni mezi autobusovou a vlakovou dopravou.


Na některých tratí jezdí moderní vlakové jednotky (9. srpna 2018, Filip Vlček).

Jízdní řády se měnily i v příměstské autobusové dopravě. Cílem změn byla úprava spojení tak, aby autobusy nejezdily ve stejný čas jako drážní doprava a více na ní navazovaly. Zvyšoval se také počet spojů, včetně dopoledních a víkendových. "Největší nárůst cestujících byl na Radnicku, téměř o 50 procent oproti roku 2018," informoval Martin Fencl ze společnosti POVED. Nárůst počtu cestujících byl i na Zbirožsku, a to o 18 procent. Pozitivní je i růst cestujících v oblasti jižního Plzeňska o 3 procenta, přestože některé spoje nemohly být zavedeny kvůli nedostatku řidičů. Sedmiprocentní nárůst byl též na trase směr Zruč-Senec a Tymákov.

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard je s nárůstem spokojený. "Veřejná doprava je naší prioritou a čísla potvrzují naše předpoklady. Moderní stroje, integrace jízdného, rekonstrukce přestupních terminálů a další zvýšení komfortu dopravy přináší vyšší počet cestujících. Zorganizovali jsme otevřené soutěže za 12 miliard korun bez ztráty květinky a na jejich základě jsme objednali 24 nových vlaků a sto nových autobusů pro náš kraj," dodal Bernard.


Autobusová doprava v některých oblastech jezdí častěji (9. srpna 2018, Filip Vlček).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!