Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Plzeňany svezou nové tramvaje od Škodovky

PLZEŇ - Plzeňské městské dopravní podniky nakoupí po 20 letech tramvaje opět z plzeňského koncernu společnosti Škoda Transportation. Na první dvě tramvaje 40T ForCity Smart se Plzeňané mohou těšit ve druhé púli příštího roku.

Moderní velkokapacitní vozy budou nasazované na linky 2 a 4. Na současnou linku číslo 1 dopravce již pořídil nové vozy EVO2...


Nové tramvaje začne Škodovka dodávat příští rok (vizualizace, Škoda Transportation).

"Modernizaci tramvajového vozového parku jsme začali už letos tramvajemi EVO2 ušitými na míru přepravním potřebám linky 1, tříčlánkové velkokapacitní vozy 40 T začnou zpříjemňovat cestování na zbylých dvou linkách," řekl generální ředitel Plzeňských městských dopravních podniků Jiří Ptáček. Tramvaje ForCity Smart z dílny plzeňské Škodovky, dlouhé 29 metrů, budou obousměrné, aby mohly postupně nahradit dosluhující vozy typu KT8, které byly zatím nepostradatelné při výlukách a provozních mimořádnostech.

Jedná se o plně klimatizované tramvaje s automatickým zavíráním dveří, které zajistí teplotní komfort jak v horkých letních měsících, tak i v mrazivých dnech během zimy. "Pokud totiž některými dveřmi několik sekund nikdo neprojde, automaticky se uzavřou. Další cestující si je může opět otevřít stiskem tlačítka, což zabrání zbytečnému tepelnému úniku a ušetří mnoho elektrické energie," dodal Ptáček.


Prosvětlený interiér nové tramvaje 40 T (vizualizace, Škoda Transportation).

"Tyto zcela nízkopodlažní vozy budou vedle pohodlnějšího interiéru výrazně tišší, umožní nákup jízdenky bankovní kartou už na všech odbavovacích zařízeních a bezpečnost cestujících i našich zaměstnanců podpoří vnitřní kamerový systém," doplnil Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků s tím, že v neposlední řadě budou tramvaje komfortnější i pro řidiče.

Plzeňské městské dopravní podnik  pořízením nových tramvají budou prvním dopravním podnikem v České republice s vozidlem této koncepce a zároveň se v případě dodání všech vozů stane Plzeň prvním městem se zcela nízkopodlažním vozovým parkem tramvají. Náklady na pořízení jedné tramvaje Škoda 40 T jsou 55 milionů korun, celková hodnota kontraktu v případě využití opce může být více než jedna miliarda korun.


Dosud nejnovější tramvaje EVO2 dodané letos (13. srpna 2019, Michal Fořt).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://plzen.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!