Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Arriva se připravuje na start v Plzeňském kraji

PLZEŇSKÝ KRAJ - Necelý týden zbývá do výjezdu autobusů Arrivy v Plzeňském kraji. Dopravce již disponuje kompletní flotilou autobusů pro zajištění provozu na celkem 235 regionálních linkách a dalších pěti linkách MHD.

Se spuštěním provozu se cestující budou přepravovat levněji, do konce června bude jízdenka stát 12 korun. Odkudkoliv, kamkoliv...


Slavnostní převzetí nových autobusů pro Arrivu (4. června 2020, Arriva).

Neděle 14. června je velký den pro veřejnou dopravu na Plzeňsku a zároveň i velký den pro společnost Arriva. Nové modré autobusy se žlutými a bílými prvky vyjedou po celém Plzeňském kraji. Úplně první spoj pod hlavičkou dopravce Arriva Střední Čechy vyjede na lince 452 ze zastávky Plánice, náměstí přes Žinkovy a Chválenice do Plzně k terminálu u hlavního nádraží. Odjezd je ve 3:50 a od té doby vypraví Arriva za celou neděli dalších 576 spojů a hned v pondělí dokonce 3 797 spojů.

Všechny spoje budou zajišťovat nízkopodlažní autobusy, takže se bude všem lépe nastupovat i vystupovat. V celém Plzeňském kraji Arriva zajistí provoz na 235 regionálních linkách a pěti linkách městské dopravy v Domažlicích, Rokycanech, Stříbře, Sušici a Tachově. Plzeňský kraj, POVED a Arriva mají pro cestující řadu novinek. Kromě nových autobusů jde třeba i o možnost platit za jízdenku Plzeňskou nebo platební kartou a cestujícím se rozšíří i počet spojů. Rozjedou se v některých oblastech v ranních, dopoledních nebo i večerních časech a o víkendech.


Představení nových autobusů Iveco pro Plzeňský kraj (4. června 2020, Arriva).

V letošní letní sezoně ocení cyklisté nové přímé spojení třeba z Plzně na Šumavu nebo na Manětínsko. Nově bude v pracovní dny zajištěno přímé autobusové spojení Sušice, Rabí a Horažďovic, či oblasti Města Touškov a Borských polí v Plzni. Nové jízdní řády jsou již na webu Arrivy, jde o základní stav bez výluk kvůli uzavírkám silnic. Novinkou jsou také spoje na zavolání. Pokud cestující uvidí v jízdním řádu u celého spoje nebo u své zastávky symbol telefonu, musí si pro svou cestu takový spoj, nebo jeho zajížďku do vybrané zastávky, objednat.

Do konce června kamkoliv za 12 korun

První dva týdny bude základní jízdné jednotné pro všechny cesty na jakoukoliv vzdálenost, cestující zaplatí 12 korun, ať pojedou kamkoliv. Uznávány budou i slevy pro děti, žáky, studenty nebo seniory, kteří zaplatí jen 3 koruny. Od 1. července se už bude jezdit podle nového tarifu Integrované dopravy Plzeňského kraje.


Loňský Czechbus ukázal i Setru pro Plzeňský kraj (28. listopadu 2020, František Živnůstka).

Cestující budou jezdit v autobusech Iveco a MAN. Z konkrétních vozů zmiňme například autobusy Iveco Crossway 10,8, které nabídnou vysoký komfort cestování. Jsou nízkopodlažní, klimatizované a s dvojitými skly pro lepší tepelnou pohodu. Nezapomnělo se ani na bezpečnost přepravy, u každé sedačky je bezpečností pás. "Tyto autobusy máme z našich linek dlouhodobě prověřené a dobře se s nimi našim šoférům jezdí. Díky zajímavé nabídce proto nebylo nad čím přemýšlet a pro cestující na Plzeňsku jsme nakoupili celkem 145 těchto pro nás osvědčených autobusů," řekl po oficiálním převzetí vozů v Dobříši generální ředitel Daniel Adamka.

Zkraje června si Arriva převzala nejen autobusy Iveco. Za účasti hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda si Arriva převzala v areálu plzeňské Techmanie autobusy značky MAN, konkrétně 92 vozů typu MAN Lion's City LE. "I tyto autobusy nabídnou cestujícím vysoký komfort, jsou nízkopodlažní, klimatizované, mají pohodlné sedačky a některé z nich budou v létě přepravovat kola, v zimě naopak lyže," řekl při předávání ředitel společnosti Arrivy Střední Čechy František Soumar.


Iveco vůz pro Arrivu představil loni na Czechbusu (26. listopadu 2020, František Živnůstka).

Plzeňský kraj teď

zdroj: http://www.zaktv.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Plzeň - Slunečno.cz

Plzeň na youtube:

Redakce Plzeň:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- Jakub Klimeš

Kontakt na redakci:
- plzensky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!