Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Brno spustí prázdninové
kurzy pro řidiče tramvají

 Sezona turistických vlaků
u Prahy byla zahájena

 Ústí definitivně ukončilo
provoz trolejbusů 15Tr

 Rekonstrukce nádraží
na Teplicku skončily

Škodovka dodá metro pro bulharskou Sofii

PLZEŇ, BULHARSKO - Škoda Group dodá osm souprav metra do bulharské Sofie. Hodnota kontraktu přesahuje 1,6 miliardy korun a výroba čtyřvozových souprav pro dopravce Metropoliten EAD bude probíhat v Ostravě a Plzni.

Metro koncepčně navazuje na soupravu dodávanou do Varšavy, na rozdíl od ní ale bude to sofijské vybaveno klimatizací. Do provozu vyjedou v roce 2026...


Metro pro Varšavu, ze kterého vychází verze pro Sofii (nedatováno, Škoda Group)

"Jsme velmi hrdí na to, že obyvatelům Sofie doručíme nové, moderní a prostorné soupravy metra. Po polské Varšavě je bulharské hlavní město dalším, kam naše metro zamíří. S metrem máme rozsáhlejší zkušenosti, když jsme v minulosti zmodernizovali pražské metro, dodávali jsme kompletní trakční výzbroj pro metro v Kyjevě, Budapešti a také v Jižní Koreji," uvedl Zdeněk Sváta ze společnost Škoda a dodal, že tento úspěch podtrhuje škodovácké odborné znalosti v oblasti městské hromadné dopravy. "Nabízíme kompletní portfolio ekologických vozidel pro veřejnou dopravu. Jsem přesvědčen, že soupravy metra pro Sofii předčí očekávání a dále posílí naši pověst spolehlivého partnera v oblasti řešení pro městskou mobilitu,“ dodává.

Zprovozněním nové stanice metra, která se nachází mezi stanicemi Slivnica a Obelia, se zkrátí interval jízdy vlaků na druhé lince metra, což je nutné kvůli zvýšenému toku cestujících ve špičce. "To bude spolu s nezbytným částečným zkrácením intervalů ve špičce na linkách 1 a 4 umožněno právě díky 8 novým vlakům. Pro zajištění budoucího efektivního provozu linek 1, 2 a 4 se počítá s tím, že spuštění provozu nové stanice bude probíhat současně s dodávkou výše uvedených vlaků Škoda," doplnil pak Stoyan Braotev, výkonný ředitel Metropoliten EAD.


Metro pro Varšavu, ze kterého vychází verze pro Sofii (nedatováno, Škoda Group)

Sofijské metro denně přepraví více než jeden milion cestujících, kteří budou moci zanedlouho ke svým cestám využít moderní osmdesátimetrové soupravy od Škoda Group. V bulharském hlavním městě jezdí metro částečně také po povrchu, čemuž je i uzpůsobena konstrukce vozidla. Nová vozidla budou s ohledem na teplé podnebí regionu vybaveny výkonnou klimatizací. Vlaky budou vybaveny zabezpečovacím systémem s automatickou regulací rychlosti. Tento systém zajišťuje bezpečnou jízdu na trase tím, že reguluje rychlost provozu a zabraňuje dohánění vlaků. Soupravy budou poháněny trakčními třífázovými asynchronními motory, při brždění bude využívána rekuperace. Soupravy metra pro Sofii se budou vyrábět ve výrobních závodech Škoda Group v Ostravě a Plzni. 

Metro se stalo důležitým způsobem dopravy ve městech po celém světě. Oblíbené je zejména pro svou efektivitu a spolehlivost. Systémy metra nabízejí velkokapacitní dopravní řešení, které díky vyhrazeným tratím poskytují spolehlivou přepravu s minimálním zpožděním. Jsou také známé svou šetrností vůči životnímu prostředí. Získáním této zakázky Škoda Group dále upevňuje svou pozici významného evropského výrobce v oblasti dopravního průmyslu.


Metro pro Varšavu, ze kterého vychází verze pro Sofii (nedatováno, Škoda Group)

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!