Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 V Olomouci vyjela první
letošní Vánoční tramvaj

 Jízdné v ostravské MHD
od prosince podraží

 Šotouši jsou důležití,
říká Linda Hailichová

 Teplické trolejbusy bude
servisovat Škodovka

Nové CNG plničky hlásí Náchod a Pardubice

ČESKÁ REPUBLIKA - Bonett posiluje svou pozici ve východních Čechách, kde otevřel další nové plnicí stanice CNG v Náchodě a v Pardubicích. V současné době provozuje již 29 vlastních stanic.

Motoristé v Náchodě najdou plničku v areálu společnosti CDS Náchod, která zároveň plánuje pořídit nové autobusy na plyn...


Nová plnící stanice v Pardubicích (29. června 2017, Bonett).

Společnost Bonett, největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice, pokračuje v rychlém tempu rozšiřování své sítě plnicích stanic, tentokrát ve východních Čechách. Nově mohou řidiči plnit CNG v Pardubicích naproti depu České pošty v ulici Fáblovka v areálu společnosti Calypso, kde je pro ně připraven jeden výdejní stojan. Druhou stanici Bonett zprovoznil v Náchodě v areálu dopravní společnosti CDS v Borské ulici, která leží v těsné blízkosti hlavního tahu směrem do Polska. Tankovat zde mohou nejen osobní vozy resp. dodávky, ale také nákladní vozy a autobusy.

"Společnost CDS uvažuje o pořízení flotily autobusů na CNG, kterými by zajišťovala dopravní obslužnost. V současné době testuje jeden CNG autobus," vysvětlil Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.


Plnička CNG slouží veřejnosti teprvě čerstvě (29. června 2017, Bonett).

Obě stanice mají dostatečně velkou kompresní kapacitu a jsou vybavené zásobníky pro více než 1200 kubíků stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění osobního vozidla okolo 2 až 3 minut. V platebních terminálech lze používat nejen Bonett karty i ostatní CNG karty, ale také klasické bankovní platební karty.

"Výstavba obou plnicích stanic byla hodně náročná, protože jsme museli budovat dlouhé plynové přípojky," vzpomněl Václav Holovčák. "V Náchodě jsme dokonce vybudovali nejdelší plynovou přípojku v historii naší firmy, která je klasifikována jako plynovodní řad. Defacto jsme tak plynofikovali celou ulici Borská novým třičtvrtě kilometru dlouhým plynovodem," doplnil Václav Holovčák.


Nová plnící stanice CNG v areálu společnost CDS Náchod (29. června 2017, Bonett).

Pro Bonett je letošní rok z hlediska rozšiřování vlastní sítě plnicích stanic opravdu rekordní, během posledních dvou měsíců totiž otevřel v krátkém sledu už pět nových plniček. Do konce léta ještě plánuje otevřít nové CNG stanice na dálnici D1 u Brna, na D5 u Tachova a u letiště Václava Havla. Pokračuje i výstavba stanic budovaných ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem Makro, do konce roku by měly být zprovozněny stanice v Brně, Ostravě a dalších minimálně 2 lokalitách.

"Celkem bychom chtěli do konce roku provozovat 40 vlastních plnicích stanic a posílit tak svou pozici jedničky na českém trhu," nastínil plány Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.


Dopravce CDS Náchod uvažuje o koupi autobusů na CNG (29. června 2017, Bonett).

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!