Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Jižní Morava koordinuje opravy silnic a tratí

JIHOMORAVSKÝ KRAJ - Organizace dopravy při Velké ceně či výluky vlaků na Vyškovsku a Slavkovsku. Tak by se dala ve zkratce shrnout hlavní témata jednání na Krajském úřadu Jihomoravského kraje.

Kraj pokračuje v nastaveném formátu schůzek u jednoho stolu s cílem informovat se vzájemně o stavbách na silnicích a železnici...


Rekonstruovat se bude i dálnice D1 (nedatováno, Ředitelství silnic a dálnic).

"I letos nás čeká rušná stavební sezóna. Jen Jihomoravský kraj bude do rekonstrukcí silnic II. a III. tříd investovat ze svého rozpočtu stovky milionů korun. Musíme se postarat, aby měly opravy co nejhladší průběh a aby byl jejich dopad na plynulost dopravy co nejmenší," uvedl společné jednání náměstek hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák. Prvním bodem na programu byla Velká cena, při které každoročně zaplaví jihomoravské silnice tisíce návštěvníků. Letos se na brněnský okruh navíc po několikaleté pauze vrací mistrovství světa superbiků, které se pojede mezi 8. a 10. červnem. V tu dobu by mělo Ředitelství silnic a dálnic rekonstruovat dálnici D1 mezi Brnem-západ a Kývalkou. "Neočekáváme však vážnější dopravní komplikace," zhodnotil.

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje pak bude muset důsledně hlídat termíny při opravách mostu na Jihlavské ulici v Brně. "Velká cena se pojede první srpnový víkend. Chceme, aby byl most plně průjezdný již týden před tím," doplnil Hanák.


Motoristy čeká řada dopravních omezení (nedatováno, Ředitelství silnic a dálnic).

Trpělivostí by se však měli letos obrnit řidiči, kteří budou cestovat do a z Brna od jihu nebo ve směru od Vyškova a Slavkova u Brna. "Až do konce grafikonu nás čekají výluky na přerovské a břeclavské trati, což povede k zintenzivnění individuální dopravy. Pokud k tomu připočteme velké projekty plánované ve městě Brně, tedy přestavbu Plotní a Dornychu nebo ulice Hladíkova, a akce jako je rekonstrukce mostu na D1 u Rohlenky nebo rekonstrukci úseku silnice mezi Tučapy a Vyškovem, musí se řidiči připravit na zpomalení provozu a případné kongesce," upozornil náměstek hejtmana.

Rušno bude i na Znojemsku, kde budou stavbaři pokračovat ve výstavbě obchvatu města i opravách sítě silnic II. a III. třídy. "Firmy se však vzájemně domlouvají, aby řidiči nepřejížděli z uzavírky do uzavírky. I tak nemusí být situace ale vždy stoprocentně komfortní," předestřel Hanák. V Brně pak nebude část hlavního nádraží v provozu kvůli velké výluce a vlaky pojedou na dolní nádraží. Náročné stavební akce potkají řidiči v podstatě po celém městě.


Kraj koordinuje práce na silnicích i s železničními výlukami (19. srpna 2015, Filip Vlček).

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!