Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Jihočeský kraj do silnic investuje 380 milionů

JIHOČESKÝ KRAJ - Víc než 213 miliony korun přispěje v roce 2019 Státní fond dopravní infrastruktury na opravy silnic II. a III. tříd, že spolu s krajskými penězi tak na opravy komunikací letos poputuje okolo 381,5 milionů.

Kraj už má jasno, které opravy z peněz zafinancuje. Peníze půjdou mimo jiné na Strakonicko, Jindřichohradecko nebo Českobudějovicko...


Motoristé se letos dočkají opravených silnic (nedatováno, Ředitelství silnic a dálnic).

Peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury si mezi sebe rozdělí Správa a údržba silnic Jihočeského kraje spolu s Jihočeským krajem. Dotační prostředky ve výši 115 milionů korun použije Správa a údržba silnic Jihočeského kraje na 14 investičních akcí v celkové hodnotě téměř 127 milionu korun. Jihočeský kraj pak připravuje 21 investičních a neinvestičních akcí v celkové hodnotě 254,5 milionů korun, na které Státní fond dopravní infrastruktury přispěje více než 98 miliony korun.

"Velice mě těší, že se nám podařilo získat i v letošním roce další peníze od státu na rekonstrukce silnic na jihu Čech. Věřím, že to povede ke zvýšení bezpečnosti i komfortu cestování pro řidiče po krajských komunikacích," řekl první náměstek hejtmanky Josef Knot. Správa a údržba silnice Jihočeského kraje plánuje za přispění dotačních prostředků zajistit rekonstrukci silnice v Katovicích, kde bude provedeno zajištění svahu a rozšíření silnice u Nové Vsi na Strakonicku. Dále budou opraveny mosty na okraji obce Deštné, v obci Volfířov a na okraji Nové Včelnice, vše na Jindřichohradecku.


Jihočeský kraj hodlá některé silnice i rozšířit (nedatováno, Ředitelství silnic a dálnic).

Jihočeský kraj pak opraví či zmodernizuje komunikace v celkové délce 47,14 kilometrů. Půjde například o silnici mezi Ledenicemi a Slavošovicemi na Českobudějovicku, silnici Lomnice nad Lužnicí - Klec, průtah Novosedly v délce 5,197 kilometrů na Jindřichohradecku či komunikaci mezi Strakonicemi a Radomyšlí. Předpoklad zahájení všech stavebních prací je v průběhu měsíce července s termínem dokončení do konce roku 2019.

Opravu komunikace kvituje s povděkem i starosta Radomyšle Luboš Peterka. "V našem regionu jde o významnou komunikaci, která pokračuje dále směrem na Plzeň a na Prahu. Silnice prošla v minulosti jen provizorními opravami a po letošní zimě je ve velmi špatném stavu ohrožujícím bezpečnost provozu," vysvětlil starosta s tím, že rekonstrukce této komunikace je opravdu nezbytná.


Během léta a podzimu musí řidiči počítat s omezením (nedatováno, Ředitelství silnic a dálnic).

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!