Get Adobe Flash player

Mění se jízdní řády, přibyla nová linka

Od ranního výjezdu v neděli 11. prosince se změnily jízdní řády a trasy linek městské hromadné dopravy. K úpravám dochází na základě požadavku Krajského úřadu Ústeckého kraje a vyhovění podnětům cestujících.

V mnohých případech jde jen o dílčí změny jízdních řádů, jinde došlo k přejmenování zastávky či zavedení nové linky.


První spoj nové linky číslo 1 na Mírovém náměstí. Foceno 11. prosince 2011.

Patrně nejzásadnější novinkou je zavedení nové linky číslo 1. Nová linka je vedena z Mírového náměstí přes Chabařovice a Bohosudov do Krupky, díky čemuž mohlo dojít k omezení provozu linky číslo 12, která byla také prodloužena k Hlavnímu nádraží, respektive z Mírového náměstí.

O víkendu je linka mezi Přestanovem a Bohosudovem vedena přes Chlumec a Stradov, což umožní o víkendech zkrátit provoz linky 11 o úsek Chlumec - Přestanov. To se však netýká posledního spoje, který i nadále jede z Přestanova k chabařovické radnici.


Vůz nasazený na linku číslo 1 vyčkává v obratišti Uhlozbyt. Foceno 11. prosince 2011.

Informační portál Vlčoun.cz si společně s partnerským webem mhd.blgz.cz nemohl nechat ujít první spoj této linky. Příjemným překvapením bylo, že jej využilo zhruba 10 lidí.

Dopravní podnik města Ústí nad Labem zavedl linku na základě požadavku Ústeckého kraje. O tom jsme vás na informačním portálu Vlčoun.cz již dříve informovali včetně zveřejnění kompletního jízdního řádu.


Jeden z posledních spojů linky 12 jedoucí jen k Divadlu. Foceno 10. prosince 2011.

Změny v městské hromadné dopravě však nepřinesly jen novou linku. Prodloužena až k Hlavnímu nádraží, respektive výchozí ze zastávky Mírové náměstí, je nově s linkou číslo 12 také linka číslo 6.

Cestujícím z oblasti Chabařovic či Stebna se tak nabízí nová a vysoce komfortní přestupní vazba na vlaky ČD z ústeckého hlavního železničního nádraží. Čtyřka i nadále končí u Divadla (vyjma posledního spoje začínajícího na Mírovém náměstí).


I linka 6 v sobotu končila u Divadla. Nově pojede k nádraží. Foceno 10. prosince 2011.

Zastávka Solvayova pro linky číslo 3 a 27 se nově jmenuje Klíšská. Jméno zastávky tak vystihuje název ulice, ve které se zastávka nachází. Zastávka Solvayova pro linky číslo 9 a 17 zůstává beze změny.

Pozor si musí dát cestující také na linkách číslo 3, 7 a 18, kde došlo k přesunutí zastávky Metal k vrátnici podniku Kolbenschmidt.


Zastávka Solvayova pro linky 3 a 27 je minulostí. Foceno 10. prosince 2011.

Nový jízdní řád platí také na lince číslo 13, kde dopravní podnik ke změně přistoupil na základě podnětů cestujících. Díky změně polohy spojů této linky tak v úseku Revoluční - Drogerie došlo ke sjednocení intervalu na 60 minut se střídáním linek 13 a 19.

Linku 13 čeká ještě jedna změna. Noční víkendový spoj vedený od Divadla ve 2.21 hodin je posunutý společně se změnou jízdních řádů dalších nočních linek (viz níže) na 2.11 hodin.


O víkendech už nebude linka 11 jezdit do Přestanova. Foceno 30. května 2011.

Noční provoz konečně pružněji reaguje na častá zpoždění příjezdu nočního rychlíku (R 788) z Prahy. Dosud měli cestující při včasném příjezdu vlaku pouhé 4 minuty na přestup. Nově od neděle 11. prosince mají cestující čtvrt hodiny na přemístění se z nádraží na Mírové náměstí.

Z Mírového náměstí směrem k Divadlu tak noční linky číslo 53, 56 a 101 pojedou v 1.10 hodin (dosud v 0.58 hodin), linka 56 ve zpátečním směru pojede v 1.12 hodin a ve stejný čas odjede linka 102 od Hlavního nádraží na Střekov II.

Stáhněte si...
- Kompletní výčet změn MHD v Ústí nad Labem si stáhněte zde.
  (zdroj: www.dpmul.cz)


Změny nočních linek se dotknou také linky číslo 53. Foceno 10. prosince 2011.

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!