Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

O besedy žáků ZŠ s revizory je enormní zájem

ÚSTÍ NAD LABEM - Dopravní podnik města Ústí nad Labem pořádá bezplatné besedy pro žáky základních škol s tématem 'Jezdím s MHD, mám jízdenku a znám své povinnosti'. Jedna taková akce se uskutečnila tento týden.

O besedy je již nyní velký zájem. Například základní škola na Mírové by ráda pořádala besedy pro 32 tříd, což bude velmi náročné...


Beseda na základní škole na Mírové (24. května 2017, DPMUL).

Ústecký dopravní podnik pořádá v rámci prevence v boji proti cestujícím bez platného jízdního dokladu informační besedy pro žáky základních škol. Srozumitelnou formou dětem předává informace o správném využívání městské hromadné dopravy. Výuka probíhá přímo na jednotlivých základních školách a děti jsou zábavnou formou zapojeny do diskuse.

"Besedy jsou zaměřeny na pravidla využívání městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem, povinnost mít platnou jízdenku, dodržování smluvních přepravních podmínek a pravidla slušného chování v dopravních prostředcích a zastávkách. Cílem je děti informovat o tom, že k jízdě v MHD potřebují především platnou jízdenku," uvádí výkonný ředitel dopravního podniku Libor Turek s tím, že jezdit bez platného jízdního dokladu není in, jak možná tvrdí jejich starší kamarád.


Se žáky besedovali přímo revizoři dopravního podniku (24. května 2017, DPMUL).

Dnes si děti neuvědomují, že začínat život s dluhem nebo dokonce s exekucí není zrovna příjemné. "A že se tím nikdo chlubit nemůže," dodal Turek. Každá taková beseda je pořádána v jedné vyučovací hodině. Přednášející nejdříve vysvětlí dětem základní principy městské dopravy, jednotlivé typy jízdenek, pravidla pro využívání MHD, kde si kupovat jízdenku a kde si ji nekupovat.

"Děti se zájmem poslouchají a většinou se ke konci výuky hlásí a mají celou řadu dotazů, které jim naši kontroloři zodpovědí. Například jak cestovat s pejskem nebo morčetem, zda si mohou vzít s sebou kolo nebo skate, případně kolečkové brusle. Zájem o takovéto besedy ze strany základních škol je obrovský. Pedagogové na ZŠ Mírové by rádi besedy uspořádali pro 32 tříd, což je časově a personálně velmi náročné. Abychom vyhověli všem požadavkům i ostatním základním školám, budou besedy rozložené i na školní rok 2017/2018," doplnil Milan Hrudka, vedoucí přepravní kontroly.


Poutavá témata zajímala děti i kantory (24. května 2017, DPMUL).

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!