Get Adobe Flash player

Kvůli ledovce zkolabovala doprava v Ústí

ÚSTÍ NAD LABEM - Vydatná intenzívní sněhová nadílka a následná ledovka na silnicích ve středu ráno doslova zastavila provoz městské hromadné dopravy. Trolejbusy mnohde nejezdily i více jak hodinu.

Dopravní podnik se snažil zajišťovat dopravu, seč mu síly stačily. Situaci ovšem absolutně nezvládlo AVE zajišťující údržbu silnic.


Autobus linky číslo 58 uvízlý pod zastávkou Ryjická. Foceno 6. února 2013.

Hustě sněžit začalo oproti předpovědi meteorologů nečekaně okolo 5.00 hodiny. Začátek kalamitní situace pak nastal přibližně o půl hodiny později. Mezi prvními místy, které se začaly potýkat s problémy, byla oblast ulic Bělehradská, Hornická a Hilarova.


Na křižovatce Malátova je zachycen trolejbus linky číslo 52. Foceno 6. února 2013.

Kolony několika trolejbusů se následně vytvořily obousměrně také v Hoření a Malátově ulici, protože vozy kvůli sněhu nevyjely z Rokle do Dobětic. Podobná situace nastala také na dalších místech města.

Od 5.33 do 6.30 nejezdily trolejbusy linky číslo 60 ani na Střekov. Cestu u podjezdu železniční tratě ve směru od hlavního nádraží totiž zablokoval smeknutý kloubový autobus linky číslo 17, který se nebezpečně přiblížil betonovému zátarasu u podjezdu. O hodinu později se tady pak trolejbusy zastavily znovu, prozměnu kvůli náledí.


Zablokované trolejbusy linky číslo 60 u hlavního nádraží. Foceno 6. února 2013.

Trolejbusy i autobusy se také zastavily na střekovském Novosedlickém náměstí a u konečné Karla IV. Linka číslo 11 nárazově nejezdila ani mezi chlumeckou točnou a přejezdem.


Uvízlé trolejbusy linky číslo 56 u zastávky Kpt. Jaroše. Foceno 6. února 2013.

Autobusy linky číslo 15 a 16 se zastavily i v Habrovicích a Skoroticích. Již tradičně bylo přerušeno spojení také do Ryjic a ze Střekova do Nové Vsi a Kojetic. Trolejbusy stály i ve stoupání z Neštěmic na Skalku, kde uvízl i autobus linky 58.


Kloubový trolejbus na nadjezdu Všebořické ulice. Foceno 6. února 2013.

S velkými problémy se potýkaly trolejbusy a autobusy také na Bukově. Tady se silnice okolo půl osmé proměnila v zrcadlo a bezpečné sjetí z Bukova směrem ke stadionu bylo nemožné. Kvůli tomu se tady zastavily autobusy linky číslo 11 a 18 i trolejbusy na linkách číslo 54 a 56.


Kolona trolejbusů u zastávky Bukov rondel. Foceno 6. února 2013.

Nemožné bylo také sjetí silnice mezi zastávkami Kpt. Jaroše a Bukov ve směru do centra. Jeden trolejbus (ev.č. 551) tak přibližně hodinu zůstal stát na nadjezdu Všebořické ulice a další tři trolejbusy linky číslo 56 zůstaly u zastávky Kpt. Jaroše.


Náledí zastavilo oba autobusy linky číslo 18 na Bukově. Foceno 6. února 2013.

Situaci v dopravě komplikovala také řada dopravních nehod. V Rooseveltově ulici se s osobním automobilem srazil trolejbus ev.č. 508 na lince číslo 51. Trolejbusy linek číslo 51, 53 a 55 tak na Severní Terasu určitou dobu jezdily po trase linky číslo 60.

Další nehoda, bez účasti vozidla MHD, pak zkomplikovala dopravu v Žižkově ulici. Autobusy objížděly okolo Globusu a Tovární ulicí.


Situace několik minut po obnovení provozu trolejbusů ze Všebořic. Foceno 6. února 2013.

Zatímco v jiných částech města se dařilo dopravu již postupně obnovovat, ledovka ještě v 8.00 hodin stále neumožňovala provoz autobusů na Klíši. Tady uvízly hned tři, a sice ev.č. 380, 701 a 703, všechny na lince číslo 17.

Právě posledně jmenovanému autobusu to před křižovatkou s Klíšskou ulicí ve směru od Kauflandu uklouzlo a zadním článkem narazil do dopravní značky a lampy. Karambol se naštěstí obešel bez zranění, ale vůz musela přijet vyprostit Tatra.


Situace u zastávky V Besídkách se stojícími autobusy linek 17 a 58. Foceno 6. února 2013.

Vlčounův tým se snažil situaci zachytit na vícero místech. Kromě fotografií v článku tak máte možnost zhlédnout na facebookové stránce Vlčoun.cz také video (přímý odkaz ZDE), které situaci v některých lokalitách vystihuje více, než samotné fotografie.


Malá nehoda u Kauflandu se obešla naštěstí bez zranění. Foceno 6. února 2013.

Během ranní kalamity nedokázaly dojet do svých konečných zastávek desítky spojů. Situace se uklidnila až po skončení ranní špičky, kdy ledovka začala postupně tát. Do jízdních řádů se doprava vrátila okolo 9.00 hodiny, do Skorotic o dvě hodiny později.


V zastávce V Besídkách čeká na svůj čas odjezdu vůz ev.č. 701. Foceno 6. února 2013.

Davy cestujících proudících pěšky od stojících trolejbusů a autobusů překvapivě neodsuzovaly řidiče nebo dopravní podnik.

Negativně hodnotily laxní přístup zaměstnanců společnosti AVE, která nedokázala zajistit průjezdnost silnic, což se pak projevilo na (ne)pravidelnosti spojů městské dopravy. I přes nemalé komplikace si zaměstnanci dopravního podniku ale zaslouží velký dík!


Tatra odtahuje kloubový autobus z křižovatky u Kauflandu. Foceno 6. února 2013.

Ústecký kraj teď

zdroj: http://www.kr-ustecky.cz/

zdroj: http://www.chmi.cz/

Počasí Ústí nad Labem - Slunečno.cz

Redakce Ústí nad Labem:

210 vysocina
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- David Koritenský
- Margita Koritenská
- Miroslav Hruška
- Michal Fořt
- Ladislav Grepl

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!