Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Stadler na přejezdu u Liberce sejmul náklaďák

LIBEREC - K hrozivě vyhlížející nehodě vyjížděli v úterý ráno záchranáři v Liberci, kde se střetl vlak s nákladním automobilem. Ke zranění nedošlo, škody ale přesahují závratných 25 milionů korun.

Na Liberecku jde v letoším roce o druhou větší nehodu na železnici. Při té první vlak prorazil zarážedlo a vyjel až na nástupiště...


Vlak z Liberce do Tanvaldu se střetl s nákladním autem (22. ledna 2019, Drážní inspekce).

O nehodě po poledni informovala Drážní inspekce. "V 7.57 hodin se v Liberci střetl osobní vlak s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor," potvrdil tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že obrovským štěstím bylo, že při mimořádné události nebyl nikdo zraněn. Ve vlaku do Tanvaldu cestovalo hned několik cestujících.

Odhadovaná škoda na jednotce Stadler: 1 milion Eur

Předběžné škody jsou vysoké, drážní vyšetřovatelé je odhadli na více než 25 milionů korun, nejvíce na poškozeném vlaku Stadler. "Škoda na vlaku činí 1 milion Eur, škodu na nákladním automobilu jsme vyčíslili na 200 tisíc korun a na poškození trati na sto tisíc," doplnil Drápal. "Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události v místě jejího vzniku," uzavřel. Provoz na trati spojující Liberec s Tanvaldem musel být ihned zastaven.


Drážní inspekce škody vyčíslila na více než 25 milionů korun (22. ledna 2019, Drážní inspekce).

Zatímco od Tanvaldu vlaky jezdí pouze do Jablonce nad Nisou, dál musí cestující náhradní dopravou. České dráhy zajistily kyvadlovou dopravu, která zastavuje pouze v Jablonci nad Nisou a Liberci. "Autobusy nezastavují ve stanici Liberec-Rochlice, Vesec u Liberce, Vratislavice nad Nisou, Proseč nad Nisou a Jablonec nad Nisou dolní nádraží," uvádí web Českých drah s tím, že cestující do těchto stanic mohou využít tramvajovou dopravu.

Letos již druhá železniční nehoda na Liberecku

Na Liberecku v letošním roce nejde o první železniční nehodu. Ve čtvrtek 10. ledna došlo v 6.34 hodin na libereckém hlavním nádraží k nehodě a následnému vykolejené spěšného vlaku z České Lípy. "Vlak narazil do zarážedla kusé koleje a vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně šedesát cestujících a nikdo nebyl zraněn. Škoda na vlaku byla odhadnuta na 400 tisíc korun a na trati 250 tisíc korun," připomněl Drápal.


Spěšný vlak prorazil zarážedlo a zastavil až na nástupišti (10. ledna 2019, Drážní inspekce).

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!