Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

SŽDC do tří let dokončí opravy desítek nádraží

ČESKÁ REPUBLIKA - Správa železniční dopravní cesty připravuje rekonstrukce a opravy dalších výpravních budov. Stavební práce na minimálně šedesáti nádražních objektech přinesou zvýšení komfortu a kultury cestování.

Organizace tak plní Programové prohlášení vlády z loňského června, a to právě v oblasti oprav a rekonstrukcí nádražních budov...


Dokončenou rekonstrukcí se může pochlubit Český Krumlov (14. srpna 2019, Filip Vlček).

"Do roku 2022 plánujeme dokončit celkem 82 oprav a rekonstrukcí nádražních budov. Již bylo renovováno 13 nádražních objektů, dalších 26 rekonstrukcí je ve fázi realizace s plánovaným ukončením do konce roku 2020. Současně Správa železniční dopravní cesty připravuje u dalších 49 staveb dokumentaci pro stavební povolení, případně žádost o vydání územního rozhodnutí," uvedl generální ředitel Jiří Svoboda.

V nedávné době se například dokončila rozsáhlá oprava kolínského nádraží, které je s 19 tisíci cestujících nejfrekventovanější stanicí ve středních Čechách. Aktuálně probíhají rekonstrukce výpravních budov také ve Frenštátu pod Radhoštěm, Havířově, Křižanově, Šternberku či Přerově. Začala rovněž rekonstrukce fasády Fantovy budovy pražského hlavního nádraží. Připravují se veřejností velmi očekávané opravy rozsáhlých historických objektů nádraží v Českých Budějovicích, Plzni nebo Pardubicích.

Víte, že...
...obnovou prošla nádraží v Českém Krumlově, Hradci Králové, Kuřimi nebo Turnově?
...nedávno byly dokončené opravy také v Kolíně, Ledečku a Zruči nad Sázavou?


Rekonstrukce budějovického nádraží začne příští rok (23. dubna 2016, Vlčoun.cz/Archiv).

V Českých Budějovicích začnou práce v květnu příštího roku. Zcela se zrenovuje památkově chráněný objekt a stane důstojnou vstupní branou do jihočeské metropole. Hlavní vstup do budovy bude nově směrem k Lannově třídě a bude navazovat na inovované zázemí pro cestující i komerční prostory. Cílem rekonstrukce je celkově pozvednout i oživit nádražní prostory a vytvořit z nich atraktivní místo nejen pro cestující, ale i pro širokou veřejnost. Současně s opravou výpravní budovy se předpokládá také revitalizace přilehlých venkovních prostranství.

V roce 2020 by také měla začít kompletní renovace historické budovy plzeňského hlavního nádraží. I v tomto případě je objekt památkově chráněný. Cílem rekonstrukce bude navrátit nádražní budově architektonicky cennou původní podobu. Během oprav se ale bude myslet také na cestující, kteří se mohou těšit na příjemnější interiéry a širokou nabídku služeb v hale. A další významnou investici připravuje Správa železniční dopravní cesty v Pardubicích. Unikátní budova pardubického hlavního nádraží projde kompletní rekonstrukcí včetně nového dispoziční řešení vnitřních prostor a vybudování eskalátorů do pochodu.

Víte, že...
...rekonstrukce nyní probíhají například v Břeclavi, Havířově nebo Křivoklátě?
...opraveného nádraží se dočkají také v Mirošovicích u Prahy, Plasech, Přerově či Semilech?
...dělníci pracují také ve Strakonicích, Litoměřicích městě nebo v Tanvaldu zastávce


Havířovské nádraží i prostor před ním před rekonstrukcí (8. dubna 2019, Filip Vlček).

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!