Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Brno spustí prázdninové
kurzy pro řidiče tramvají

 Sezona turistických vlaků
u Prahy byla zahájena

 Ústí definitivně ukončilo
provoz trolejbusů 15Tr

 Rekonstrukce nádraží
na Teplicku skončily

Vlaky z Pňovan do Horažďovic převezme Arriva

PLZEŇSKÝ KRAJ - Arriva vlaky slaví další úspěch. Firma s Plzeňským krajem uzavřela smlouvu, na základě které od letošního prosince převezmou provoz na železniční lince z Pňovan a Plzně do Horažďovic. Provozovat ji bude patnáct let...

Cestující změny ale nepoznají. Stávající RegioPantery v barvách Plzeňského kraje, které dopravu na trase zajišťují, hodlá od Čeckých drah Arriva odkoupit...


Arriva začne od prosince zajišťovat linku Pňovany - Horažďovice (nedatováno, ČD/archiv)

Smlouva na provoz vlaků linky P1 z Pňovan přes Plzeň do Horažďovice bude účinná 15 let od prosince 2023 do prosince 2038. "Plzeňský kraj tak pokračuje v zadávání smluv v železniční a autobusové dopravě v otevřených soutěžích, přičemž v tomto případě byl tento postup navíc vynucen dotačními podmínkami Operačního programu doprava, za jehož podpory byla pořízena vozidla na provoz této linky," informovala tisková mluvčí Plzeňského kraje Helena Frintová. 

Na lince P1 jih je v současné době provozováno devět moderních nízkopodlažních elektrických jednotek RegioPanter v grafickém designu Plzeňského kraje. Tyto jednotky nabízejí cestujícím vysokou kvalitu služeb, jako například možnost připojení na wi-fi, zásuvky, pohodlná látková sedadla s područkami, akustický i vizuální informační systém či prostorné bezbariérové WC. Cestující s dětmi, osoby s omezenou schopností pohybu a orientace spolu se seniory oceňují již od prosince 2018, od kdy jsou tyto jednotky v provozu, částečnou nízkopodlažnost vozidel. Nástup a výstup do/z těchto jednotek v zastávkách a stanicích je tak velmi komfortní i tam, kde ještě stanice a zastávky neprošly větší rekonstrukcí.

Čtěte také...
- Plzeňany vozí první RegioPanter v barvě kraje (vydáno 28. listopadu 2018)
  (zdroj: www.vlcoun.cz)


Cestující nic nepoznají, vlaky Arriva od Českých drah odkoupí (nedatováno, ČD/archiv)

Zadání tohoto kontraktu formou otevřené soutěže bylo vynuceno podmínkami Operačního programu doprava. Kraj proto vyhlásil na provoz vlaků nabídkové řízení. "V nabídkovém řízení jsme obdrželi celkem tři nabídky, a to od dopravců Arriva vlaky, České dráhy a RegioJet. Při zajištění stejných požadavků pro všechny uchazeče nabídl dopravce Arriva vlaky za nejvýhodnější cenu pro Plzeňský kraj, a proto dnes s tímto dopravcem uzavíráme smlouvu na 15 let", uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

"Jsem rád, že jsme zvítězili v otevřené soutěži na provoz elektrických vlaků na této lince. Je před námi ale hodně práce, navíc i jeden unikát, který si vyzkoušíme jako první v republice," řekl generální ředitel Arrivy Daniel Adamka. Ten následně doplnil, že cestující od změny téměř nic nepoznají. "Od Českých drah odkoupíme za zůstatkovou cenu devět jednotek, které na této lince v současnosti jezdí. Byly totiž pořízeny s pomocí evropských dotací. A právě podmínkou dotace byla soutěž na provozovatele vlaků, v níž jsme uspěli. Převod vlaků nakoupených za dotace na jiného dopravce zatím nikdo v republice neprovedl," dodal Adamka. 


Podpis smlouvy, která Arrivě zajistí provoz linky P1 na patnáct let (12. května 2023, Arriva)

Cestující změnu dopravce poznají snad jen podle stejnokroje strojvedoucích, průvodčích a pokladních. Po podpisu smlouvy se přípravné práce na převzetí provozu linky i vlaků rozbíhají na plné obrátky a Arriva bude do svých řad v následujících měsících přijímat dvacítku strojvedoucích, dvacítku průvodčích a také dozorčí, komandující nebo pokladní. Na pěti místech bude provozovat také pokladny, jde o stanice Blovice, Nepomuk, Plzeň Jižní předměstí, Plzeň hlavní nádraží a Starý Plzenec.

S ohledem na požadavky na vybavení vozidel na železnici dovybaví nový dopravce do prosince 2026 tato vozidla mobilní částí ETCS, přičemž tento úkon je již zahrnut v nabídkové ceně. Na lince P1 jih budou nasazena stejná vozidla, jako nyní a jízdní řád nedozná významných změn. Ve vlacích i nadále bude platit přívětivý tarif Integrované dopravy Plzeňského kraje, který umožňuje cestování téměř všemi spoji v Plzeňském kraji na jednu jízdenku. V případě zaměstnanců a důchodců pracujících ve veřejné dopravě v kraji bude i zde uznáváno zaměstnanecké jízdné IDPK.


Vlaky budou stejné, jen změní strojvedoucí, průvodčí i logo (nedatováno, ČD/archiv)

Železnice teď

Kubova Huť:
zdroj: https://www.sumavanet.cz/

Kořenov:
zdroj: http://www.zubacka.cz/

Tip na další webkamery
nám pošlete na mail!

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!