Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 V Olomouci vyjela první
letošní Vánoční tramvaj

 Jízdné v ostravské MHD
od prosince podraží

 Šotouši jsou důležití,
říká Linda Hailichová

 Teplické trolejbusy bude
servisovat Škodovka

Czechbus 2017: Iveco ukázalo trolejbus Crealis

PRAHA - Nedílnou součástí letošního ročníku veletrhu Czechbus byla i společnost Iveco Bus. Ta kráčí vstříc elektromobilitě a ve spolupráci se společností Škoda Electric uvádí na trh novou generaci trolejbusů.

/CZECHBUS 2017 - 9. díl/ Informační portál Vlčoun.cz postupně přiblíží nejvýznamnější vystavovatele samostatnými články...


Nový trolejbus Crealis během tiskové konference (21. listopadu 2017, Filip Vlček).

Vize společnosti Iveco Bus je postavena především na přechodu k trvale udržitelné energii a snižování emisí skleníkových plynů. Díky bohatým zkušenostem na poli trvale udržitelné dopravy Iveco Bus nyní uvádí na trh novou generaci trolejbusů a doplňuje tak širokou škálu svých vozů na alternativní pohon. Značka má s trolejbusy dlouhodobé zkušenosti a v Evropě již dodala přes 800 trolejbusů, včetně nedávného kontraktu na 49 modelů Crealis do italské Bologne.

Na tiskové konferenci na veletrhu Busworld Europe v Kortrijku společnost Iveco Bus oficiálně oznámila uvedení nové generace trolejbusů, která je vybavena novinkou průběžného nabíjení 'In-Motion Charge' a kombinuje napájení přes trolejové vedení s ukládáním energie do baterií ve vozu.

Crealis usnadní MHD, pojede i bez trolejí

Městské úřady tak mohou pro tento vůz koncipovat trasy, které nemusí být pokryty trolejovým vedením po celé délce, což velmi usnadňuje řešení linek hromadné dopravy a snižuje náklady. Dopravce tak profituje z vozu na elektrický pohon, který je výkonný za všech okolností a neztrácí čas dobíjením. Trolejbusová verze bude k dispozici v řadě Urbanway, ale také v řadě Bus Rapid Transit Crealis, v obou případech v délkách 12 a 18 metrů.


Iveco se nyní soustředí i na elektromobiltu (21. listopadu 2017, Filip Vlček).

Iveco Bus učinil další krok na poli elektromobility. Tento produkt je vyvíjen v partnerství se Škodovkou, evropským lídrem v oblasti technologie trolejbusové dopravy. Na společnost Škoda Electric padla volba naprosto přirozeně. Obě značky spojuje partnerství již téměř 20 let a Škoda jako přední dodavatel prodala v Evropě již 15 tisíc trolejbusů. Iveco Bus tak potvrzuje své pevné odhodlání jít energetické transformaci naproti a nyní tedy rozšiřuje svou bohatou nabídku alternativních pohonů, jako je Natural Power na zemní plyn a biometan a hybridní vozy s elektro-dieselovým pohonem, o prověřenou technologii trolejbusové dopravy. Je vidět, že společnost Iveco Bus a potažmo i její zákazníky čeká ještě hodně zajímavá budoucnost.

Vlčoun.cz připravuje ještě šest článků

Mediálním partnerem veletrhu Czechbus byl i letos Informační portál Vlčoun.cz. Pro čtenáře tak nyní prostřednictvím samostatných článků přibližuje nejdůležitější a nejzajímavější vystavovatele a výrobce, kteří se na veletrhu v letošním roce prezentovali. V seriálu z letošního Czechbusu zbývá posledních šest dílů.


(21. listopadu 2017, Filip Vlček).

Česká republika teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Ve kterém městě mají nyní dle vás parciální trolejbusy nejlépe "našlápnuto"?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!