Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Czechbus 2017: Lion's od MANu je vylepšený

PRAHA - Posledním vystavovatelem autobusů na letošním sedmém ročníku veletrhu Czechbus, kterého si v seriálu Informačního portálu Vlčoun.cz přiblížíme, je značka Man Truck & Bus Czech republic.

/CZECHBUS 2017 - 14. díl/ Informační portál Vlčoun.cz postupně přiblíží nejvýznamnější vystavovatele samostatnými články...


Jeden z vystavených MANů v pravém křídle (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Společnost Man ke svému 25. výročí působení v České republice představila zcela nový, vylepšený zájezdový autobus Lion's Coach s elegantní karoserií a mnoha dalšími prvky. Norma ECE R66.02, která stanovuje odolnost konstrukce při převrácení autobusů a autokarů, a která vstoupila v platnost v říjnu 2017, byla normou pro modernizaci autobusu MAN Lion's Coach. Nejde však pouze o zpevnění vlastního skeletu.

Nový Lion’s Coach byl oficiálně představen na podzimním mezinárodním veletrhu Busworld 2017, v České republice měl svou premiéru na veletrhu Czechbus 2017. Na první pohled je zřejmé, že jde o výrobek značky MAN. Moderním a současně nadčasovým způsobem přepracovaný Lion's Coach zosobňuje začátek nové éry designu předních partií, zadní části i boků autobusu. Designéři přitom kladli velký důraz na jasné oddělení funkčních částí: pracoviště řidiče a prostoru pro cestující, zavazadlového prostoru, prostoru pohonné jednotky.


Prostorné stanoviště řidiče autobusu MAN (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Do oka ihned padnou nová přední světla, která poprvé mohou být kompletně v provedení LED (podobně i zadní skupinové svítilny). Tlumená i dálková světla využívající technologii LED svítí zhruba o 50 % jasnější než halogenové reflektory. Navíc světlo z LED se lépe rozšiřuje a má také větší dosah. Mimořádně výrazné na nových světlech je pro značku typické denní svícení ve formě proužku LED. Zajímavé a osvěžující jsou také inovace v interiéru.

To, že autokar v novém hávu je hospodárný, jak bývá u něj zvykem, avizuje pohled do motorového prostoru. V novém modelu Lion's Coach pracuje optimalizovaná pohonná soustava Euro 6, ale autokar profituje i z „dlouhého“ stálého převodu a ze zvýšeného výkonu motoru.


Pohled do interiéru autobusu (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Kromě toho je k dispozici množství asistenčních systémů, například GPS tempomat MAN EfficientCruise s funkcí "plachtění" EfficientRoll, adaptivní tempomat ACC, výstraha při samovolném vybočení z jízdního pruhu LGS či monitorování pozornosti řidiče Attention Guard. Navíc se o vysoký komfort cestování, lepší jízdní vlastnosti a zdokonalené bezpečnostní parametry starají tlumiče odpružení nové generace, společně s optimálním naladěním podvozku. Nový MAN Lion 's Coach znamená začátek nové éry designu rodiny autobusů MAN.

Mediálním partnerem veletrhu Czechbus byl i letos Informační portál Vlčoun.cz. Pro čtenáře tak nyní prostřednictvím samostatných článků přibližuje nejdůležitější a nejzajímavější vystavovatele a výrobce, kteří se na veletrhu v letošním roce prezentovali.


Na venkovní ploše návštěvníci MAN našli také (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!