Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

O Czechbus mají vystavovatelé rekordní zájem

PRAHA - I když do zahájení letošního ročníku veletrhu Czechbus zbývá ještě osm měsíců, jeho přípravy jsou v plném proudu. Letos organizátoři zaznamenávají velký zájem vystavovatelů mnohem dříve, než bylo zvykem.

Ukazuje se tak, že Czechbus se už stal opravdovým pojmem a dokázal oslovit odbornost z oblasti hromadné dopravy osob...


I letos výstaviště obsadí Czechbus (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Zatímco v roce 2017 disponovali přesně v polovině března v Incheba Expo Praha přihláškou na pouhých 18 metrů čtverečních výstavní plochy, letos je už závazně objednáno 2.374 metrů čtverečních. To je nárůst o neuvěřitelných 13 tisíc procent," pochvaluje si organizátr veletrhu Jan Novotný. Největší výstavní plochy pro letošní ročník poptávaly a pak hned i objednaly pochopitelně společnosti reprezentující výrobu autobusů.

Přihlášeni a v halách umístěni jsou už Solaris, SOR, Iveco, VDL, Scania, Škodovka, Turancar, Rošero, KHMC, Dekstra Bus a BusPlan. Další tradiční značky mají závazné rezervace. "Pravé křídlo je již plné, Střední hala, která se zcela vzpamatovala z loňské havárie střechy, z více než poloviny, Levé křídlo ze 30 procent," dodal Novotný.


Vnitřní expozice výrobců jsou téměř obsazené (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Mezi přihlášenými vystavovateli ale nalezneme s téměř dvousetmetrovými expozicemi věrné společnosti s garážovou technikou Miteral anebo AD Technik, ovšem i ty z dalších oblastí, jako například AnviTrade, VOITH, Ing. Ivo Herman, Mikroelektronika, MOLPIR, polské výrobce sedaček do busů STER a INTAP Tobik nebo Webasto, ABIRail či rakouský ASFIGNAC Maut Service.

Již dnes jsou zaznamenávány premiérové účasti. Poprvé na veletrhu bude česká firma Master IT Technologies věnující se široké škále IT technologií, z nichž mnohé z nich jsou víc než vhodné právě pro hromadnou dopravu a její řízení. Do obdobné oblasti patří i čínská společnost s evropským sídlem v Miláně – Streamax Technology, která se může pochlubit 800 tisíci instalacemi v hromadné dopravě a dopravě osob po celém světě, od autobusů po metro.


Ani letos nebude chybět výrobce autobusů SOR (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

"Také letos se počítá s bohatým doprovodným programem, s již tradičními konferencemi a řadou seminářů a workshopů. Detailní program ale ještě bude postupně zpracováván," přiblížil Novotný. Záštitu nad 8. ročníkem veletrhu Czechbus převzali ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, další spolupráce a zajímavá partnerství jsou ještě v jednání.

Na veletrh loni zavítalo téměř 6000 lidí a mezi nimi výrazně dominovali představitelé dopravců od Košic po Mariánské Lázně, ovšem také ze zahraničí, poprvé i z Číny a Ruska, jmenujme alespoň delegaci Městského dopravního podniku ze Sankt-Petěrburgu.


A Scania také představí své novinky (21. listopadu 2017, František Živnůstka).

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!