Get Adobe Flash player

Czechbus: Známy jsou nejkrásnější expozice

PRAHA - Závěrečný díl seriálu o osmém ročníku veletrhu Czechbus zmíní výsledky ankety Arriva Grand Prix Czechbus, nejlepší výstavní stánky, ale také novinky, se kterými Czechbus vstoupí do nového roku.

/CZECHBUS 10. díl/ V tradičním seriálu se Informační portál Vlčoun.cz postupně vracel k některým vystavovatelům...


Prezentovány byly autobusy nové a moderní... (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

Osmý ročník veletrhu Czechbus definitivně utichl. Do areálu holešovického výstaviště přitáhl několik tisíc návštěvníků z řad odborníků i laické veřejnosti. Uzavíraly se obchody, kupovaly se nové autobusy a dohadovaly detaily všemožné spolupráce. Veletrh v duchu sloganu "Sejdeme se na Czechbusu" byl také již tradičním místem setkání přátel i obchodních partnerů, kteří se jinak během roku nemají šanci sejít. 

Co je známé, jsou výsledky ankety Arriva Grand Prix Czechbus. V kategorii expozicí do 100 metrů čtverečních první místo obhájila společnost Buse, druhé pak firma Master IT Technologies a třetí pak samotná Arriva. V kategorii expozic nad 100 metrů čtverečních pomyslnou zlatou medaili získal zcela zaslouženě Solaris následovaný EvoBusem se stříbrnou medailí. Bronz pak získala Škoda Electric. Zvláštní cenu poroty získala Mikroelektronika za dlouhodobý vývoj odbavovacích systémů a technicky střízlivou prezentaci svých výrobků. A zvláštní uznání poroty si pak zasloužil Klub českých historických autobusů RTO klub a ČSAP za dlouholetou a intenzivní snahu o uchování historického a technického dědictví našich předků.


...slovo měly také historické veterány... (20. listopadu 2018, František Živnůstka).

A co letošní veletrh Czechbus nabídl? Statisticky řečeno se prezentovalo celkem 21 značek autobusů městské hromadné, meziměstské i dálkové dopravy. Po roční pauze se na veletrh zase velkou expozicí vrátil již zmíněný polský Solaris, po šesti letech dokonce španělský Beulas a úplně nově ukrajinský Etalon kooperující se značkou DAF a se světovou premiérou přišel i polský Intap.

Tradiční záštity veletrhu poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Svaz průmyslu a dopravy ČR a také, na doporučení své Komise pro dopravu, Rada Asociace krajů ČR. Generálním partnerem se pro osmý ročník veletrhu Czechbus stal Dopravní podnik hlavního města Prahy, který i prováěl prezentační jízdy zapůjčeného elektrobusu. Odborným partnerem bylo již tradičně Sdružení dopravních podniků ČR, ROPID a Sdružení pro dopravní telematiku. Mezi řadou mediálních partnerů letos nechyběl ani Informační portál Vlčoun.cz.


...a na své si přišli i příznivci reálných simulátorů (22. listopadu 2018, František Živnůstka).

Zatímco letošní osmý veletrh je již měsíc za námi, pozvolna se rozjíždí přípravy na ten devátý. Ten budou provázet některé změny. Mezi nimi je především nejdůležitější novinka, a sice změna místa konání. Další ročník veletrhu Czechbus se uskuteční v termínu od 19. do 21. listopadu nově v areálu Pražském veletržním paláci Letňany. Důvodem jsou především změny majitele holešovického výstaviště, ale také prostory, které značně brzdily v dalším rozvoji a rozrůstání stále oblíbenějšího veletrhu autobusové a servisní techniky veřejné dopravy. Tak v listopadu na Czechbusu!

O veletrhu Czechbus 2018 čtěte také...
- Czechbus: MAN představil městský Lion's City (vydáno 14. prosince 2018).
Czechbus: Scania ukázala hned čtyři autobusy (vydáno 12. prosince 2018).
Czechbus: Setra byla vidět jen před palácem (vydáno 10. prosince 2018).
- Czechbus: Nové Volvo 9900 je ideální na zájezd (vydáno 7. prosince 2018).
Czechbus: Solaris odhalil elektrobus a hybrid (vydáno 5. prosince 2018).
Czechbus: BUSE překvapilo nejlepší expozicí (vydáno 3. prosince 2018).
Czechbus: Kloubový autobus SOR měl úspěch (vydáno 30. listopadu 2018).
- Czechbus: Škodovka představila Peruna 29BB (vydáno 28. listopadu 2018).
- Czechbus: Autobusy PID dostanou nový potah (vydáno 26. listopadu 2018).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Výstaviště bylo dějištěm Czechbusu naposledy (22. listopadu 2018, František Živnůstka).

Ptáme se vás:

Je správné, že stát nabízí rychlíkové železniční linky soukromým dopravcům?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!