Get Adobe Flash player

Hokejisty z Třince vozí unikátní autobus Scania

TŘINEC - Hokejisty mistrovského Třince vozí unikátní autobus společnosti Spetra CZ, který nabízí bohatý prostor pro zavazadla, komfortní sedadla a spolehlivé pohonné ústrojí značky Scania.

Zatím bylo vyrobeno několik kusů. Společnost Spetra bude autobus využívat nejen k přepravě hokejistů, ale také pro dálkovou přepravu...


Nový autobus pro třinecké hokejisty (3. září 2019, Scania).

VanHool Altano s třináctilitrovým motorem Scania o výkonu 450 koní si společnost Spetra CZ vybrala ze tří důvodů. "Protože mimo jiné vozíme třinecké hokejisty společně s kompletní výstrojí, vybrali jsme tento autobus kvůli velikosti zavazadlového prostoru a také pro jeho speciální uložení sedadel, díky kterému mají cestující mnoho místa ve všech směrech. Navíc je autobus poháněn motorem značky Scania, což nám zaručuje spolehlivost a nízkou spotřebu paliva," říká majitel firmy Spetra Tadeáš Barteczek.

"Hráčům jde hlavně o pohodlí na delších cestách a je jedno, jestli teprve jedete na zápas, nebo už máte v nohách náročné utkání. Proto jsme zvolili tento prostorný a komfortní model," dodal. Společnost Spetra bude autobus využívat nejen k přepravě hokejistů, ale také pro dálkovou přepravu. "Nový autobus budeme využívat pro zájezdy a kromě třineckých ocelářů vozíme i třinecký fotbalový klub. Všem se snažíme nabídnout ten nejvyšší možný komfort. Proto kupujeme prémiový autobus VanHool s vyspělým podvozkem Scania a dbámena čistotu i technický stav," říká Barteczek.


Interiér nové autobusy od společnosti Scania (3. září 2019, Scania).

Autobus je poháněn třináctilitrovým motorem Scania o výkonu 450 koní s osvědčenou automatizovanou převodovkou Opticruise, která má 12 rychlostních stupňů. Tato kombinace zaručuje komfortní a bezproblémovou přepravu. Řidiči těchto autobusů pak uvítají nejen oddělený prostor od posádky, ale také kamerový systém, jenž usnadňuje manévrování. K lepší ovladatelnosti přispívá i aktivně řiditelná zadní náprava.

Scania je přední světový poskytovatel dopravních řešení. V roce 2018 dodala společnost Scania dodala 88 tisíc nákladních vozidel, 8,5 tisíce autobusů a téměř 13 tisíc průmyslových a námořních motorů. Společnost Scania, založená v roce 1891, nyní působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 52 tisíc lidí. Výzkum a vývoj jsou soustředěny ve Švédsku, s pobočkami v Brazílii a Indii. Výroba probíhá v Evropě, Latinské Americe a Asii, s regionálními výrobními centry v Africe, Asii a Eurasii.


Nový autobus ale nebudou využívat jen hokejisté (3. září 2019, Scania).

Ptáme se vás:

Bylo zrušení papírových jízdenek v Ostravě dobré rozhodnutí?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!