Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Řešení vyplácení navýšení mezd je na státu

JIHOMORAVSÝ KRAJ - Vedení kraje směřuje všemi zákonnými kroky k řešení otázky navýšení mezd řidičů v autobusové dopravě. Více než 400 milionů korun od vlády by podle hejtmanů měly putovat na opravy silnic.

To však na jihu Moravy neřeší otázku smluv, které má kraj s dopravci vysoutěženy podle zákona o zadávání veřejných zakázek...


Financování autobusové dopravy je stále v řešení  (23. listopadu 2006, Filip Vlček).

"Jako zástupce Jihomoravského kraje jsem akcentoval požadavek na přidělení těchto finančních prostředků formou účelové dotace přímo na krytí zvýšených nákladů dopravců související se změnou nařízení vlády. Bohužel můj návrh nebyl přijat a většinou členů Rady Asociace krajů bylo odsouhlaseno čerpat tyto finance přes Státní fond dopravní infrastruktury na opravy silnic II. a III. třídy. To ale v našem kraji znamená, že peníze na silnice sice částečně vynahradí výdaje na navýšení mezd, ale neumožní je směřovat k dopravcům na platy řidičů. Dopustili bychom se tak porušení zákona o veřejných zakázkách," uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Kraj se již dříve rozhodl udělat všechny kroky, které mu umožňuje zákon o zadávání veřejných zakázek, aby dopravcům kompenzoval náklady na navýšení mezd řidičů. V letošním roce proto uvolní až 109 milionů a v příštím roce přibližně 85 miliónů korun z krajského rozpočtu. "Více podle platné legislativy udělat nemůžeme. S většinou dopravců už máme uzavřeny dodatky ke smlouvám, které nám vyplacení těchto prostředků po dobu následujících dvou let umožní," dodal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.


Dopravci dostali od kraje přidáno, nejvíce je ale na státu (4. března 2015, Filip Vlček).

Představitelé kraje proto dopravcům jezdícím v oblastech Brněnska a Boskovicka doporučili zvážit jejich další postup, a to především s ohledem na finanční možnosti a ekonomický model do konce platnosti jejich smluv a v případě nutnosti tyto smlouvy vypovědět, protože neobsahují takzvanou mzdovou doložku. Kraj by tak mohl dopravce soutěžit znovu a dopravci již v nabídkách mohou zohlednit vládní nařízení o navýšení mezd. V oblasti Jihovýchod a nově vysoutěžené oblasti Znojemska již smlouvy mzdovou doložku obsahují.

„Všechny zúčastněné jsem opětovně upozornil, že Jihomoravský kraj již vyčerpal všechny zákonné možnosti řešení této situace. Proto jsme se s dopravci i odboráři dohodli na potřebě vyvíjení tlaku přes profesní a odborové organizace na novou vládní reprezentaci, která jediná může systémově situaci řešit," uvedl hejtman s tím, že vypovězení smluv je z pohledu krajské samosprávy i dopravců až nejzazší možností. Dopravci potvrdili, že řidičům autobusů jezdícím v závazku veřejné služby v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje od 1. ledna letošního roku vyplácejí mzdy zcela v souladu s vládním nařízením a společně s odbory ocenili aktivní přístup Jihomoravského kraje k otázce navýšení mezd.


Městské dopravy v hlavním městě kraje se otázka mezd netýká (4. března 2015, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!