Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Ve Zlíně nakoupí celkem
25 nových trolejbusů

 Od letošního září se mnohde
zvedly ceny jízdenek

 Budějovičtí chtějí nahradit
až polovinu trolejbusů

V Kounicově ulici jezdí tramvaje jednokolejně

BRNO - Rekonstrukce kolejového svršku s úpravou položení tratě je příčinou částečné výluky na tramvajové lince číslo 12 v Brně. Vozy v místě opravy jezdí jednokolejně, aby mohl být provoz zachován.

Odkloněny ale musely být pravidelné trolejbusové a autobusové linky, které úsek objíždí. Objížďkou musí také automobily...


Tramvaje v Kounicově ulici jezdí jen po jedné koleji (15. července 2017, Michal Fořt).

Jak již několikrát proběhlo médii, tramvajovou dopravu přes léto sužuje hned několik výluk, a to především díky nižší přepravní poptávce. Nejinak tomu je v Kounicově ulici mezi ulicemi Jana Babáka a Šumavská, kde probíhá rekonstrukce tramvajové tratě se směrovou úpravou tratě v obloucích u ulice Tábor. V koordinaci s Brněnskými komunikacemi probíhá také rekonstrukce kanalizačních vpustí a obnova vozovky.

Dopravní podnik města Brna do rekonstrukce tramvajové tratě investuje v tomto případě 35 milionů korun. Tramvajový provoz v místě není přerušen, ale sveden na jednu kolej. Linka číslo 12 tak jezdí takřka bez omezení. Pouze je zastávka Klusáčkova přeložena blíže k centru před křižovatku s ulicí Šumavskou.


Opravuje se tramvajová trať i zastávka (15. července 2017, Michal Fořt).

Odkloněny jsou ale trolejbusové linky číslo 34 a 36, které jedou mezi zastávkou Sušilova a přeloženou zastávkou Klusáčkova obousměrně odklonem přes zastávky Zahradníkova, Botanická a Šelepova. "Rovněž autobusové linky číslo 80 a 81 jsou odkloněny přes zastávku Šelepova v ulici Botanické. Upraveny jsou také trasy nočních autobusových linek N93 a N99," podotkla tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna Barbora Lukšová.

S omezením musí počítat také motoristé, kteří Klusáčkovou ulicí neprojedou vůbec. Objízdná trasa vede z Kounicovy ulice na Šumavskou, dále na ulici Pod Kaštany, přes Hradeckou na ulici Dobrovského. Druhá možnost objízdné trasy vede z Kounicovy na Šumavskou a dále po Chodské až k ulici Dobrovského.


Povrchová výhybka Kalifornien (15. července 2017, Michal Fořt).

Brněnský dopravní podnik již od jara upozorňoval na plánované výluky tramvají, které připravil právě na období července a srpna, kdy je v Brně méně cestujících. Mimo tuto trať se dělníci soustředí také na dalších místech Brna. Jediná rozsáhlejší výluka, která zasáhne mimo prázdniny, pak bude oprava na křižovatce u Semilassa.

Čtěte také...
- Brno se proměnilo v jedno velké staveniště (vydáno 3. července 2017).
  (zdroj: www.vlcoun.cz).


Průjezd křižovatkou s ulicí Tábor je zachován (15. července 2017, Michal Fořt).

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!