Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Další autobusy na bioCNG
vyjely v Mladé Boleslavi

 Staré trolejbusy Škoda 15Tr
v Ústí nad Labem končí

 V teplické MHD se znovu
platí, OIS je již funkční

 Praha naostro spustila
trolejbusy na lince 58

Adoptujte si sedačku, přispějete na památník

BRNO - V příštím roce si jihomoravská metropole připomene 150 let od zahájení MHD. Dopravní podnik proto již nyní začíná s přípravami na toto výročí. Zájemci si mohou například adoptovat sedačku v tramvaji.

Oslavy výročí vyvrcholí příští rok, kdy se otevřou vozovny tramvají, trolejbusů i zázemí lodní dopravy. Vyjde také kniha...


Ve speciálně upravené tramvaji můžete adoptovat sedačku (13. března 2018, Filip Vlček).

"Městská hromadná doprava reprezentovaná dopravním podnikem je nedílnou součástí Brna. Pokrytí města a množství spojů oceňují i zahraniční návštěvníci. Jsem rád, že máme podnik s tak dlouhou historií, který zároveň jde s dobou a nebojí se zavádět moderní technologie pro větší komfort cestujících," uvedl primátor města Brna Petr Vokřál. Již nyní si mohou zájemci adoptovat sedadlo ve zlaté tramvaji, tedy ve voze KT8, jehož polep připomíná význačné milníky brněnské MHD. Sedadlo si mohou zájemci vydražit přes webové stránky Projekt150.

Minimální nabídka činí 500 korun, sedadlo ale získá ten, kdo nabídne nejvíc. "Následně u jednotlivých sedadel instalujeme cedulky se jmény patronů či se vzkazem," prozradil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Výtěžek z dražby půjde na výrobu památníku, který bude mít podobu historického označníku. V plánu je umístit tento památník na tehdejší ulice Kiosk číslo 5, dnes jde o součást Moravského náměstí.

Více informací...
- Další informace o adopci sedaček (prezentováno 17. srpna 2018).
  (zdroj: www.projekt150.cz).


Tramvaj ev.č. 1704 typu KT8 uvádí důležitá data MHD (13. března 2018, Filip Vlček).

Dopravní podnik také nově spustil již zmiňované webové stránky Projekt150, na nichž se budou pravidelně objevovat informace, které se k nadcházejícímu výročí vztahují. "Současně vyzýváme všechny Brňany a milovníky MHD, aby se podíleli na jejich podobě. Pokud doma objeví například historické fotografie či předměty spojené právě s historií brněnské veřejné dopravy, budeme rádi, když se s námi o ně podělí," dodal Havránek.

Význačné jubileum 150 let městské hromadné dopravy si bude dopravní podnik připomínat po celý příští rok. Obyvatelé Brna se mohou těšit například na publikaci, která shrne historii městské dopravy. Dopravní podnik dále zpřístupní své areály při mimořádných dnech otevřených dveří. Zájemci tak nahlédnou například do zázemí lodní dopravy, vozovny v Husovicích nebo v Medlánkách. Chybět nebudou ani pravidelné exkurze nebo slavnostní odhalení plánovaného památníku. Vyvrcholením oslav bude streetparty v ulici Lidické, která se uskuteční příští rok na konci srpna. Kromě bohatého programu se mohou návštěvníci těšit především na defilé historických, ale i současných vozů.


Příští rok uplyne 150 let o zahájení MHD v Brně (13. března 2018, Filip Vlček).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Ve kterém městě by se dle čtenářů měli více věnovat rozvoji tramvajových tratí?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!