Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Vandalové v brněnské MHD loni škodili méně

BRNO - Dopravnímu podniku způsobili vandalové v loňském roce škody za necelých 3,5 milionu korun. Oproti roku 2017 je to pokles o 700 tisíc. Nejčastěji jsou terčem vandalů autobusy, tramvaje a zastávková zařízení.

Na vozech ničí sedačky, okna a karoserie, na zastávkách jízdní řády. Dopravní podnik dál podniká kroky k omezení vandalství...


Posprejovaná tramvaj se musí vyčistit ve vozovně (nedatováno, DPMB/Archiv).

Nejčastěji vandalové sprejují po karoseriích, škrábou po sklech nebo ničí sedadla. Na autobusech jsou za rok 2018 škody vyčísleny na téměř 1,3 milionu korun, na tramvajích téměř 700 tisíc korun a na trolejbusech 79 tisíc korun. Likvidace škod menšího charakteru probíhá během denní očisty vozů ve vozovnách, při poškození většího rozsahu musí být vůz stažen z trati a vypraven náhradní. Škody se tímto navyšují.

"Snažíme se udržovat vozy v dobrém, reprezentativním stavu, prioritou je pro nás, aby se cestující cítili komfortně. Na nová i starší okna lepíme ochranné fólie, které poničení eliminují," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Výměna jednoho zničeného skla stojí podnik průměrně pět tisíc korun.


Škody loni DP loni vyčíslil na 3,5 milionu korun (nedatováno, DPMB/Archiv).

Vysoké jsou za loňský rok škody na zastávkových zařízeních. Škody na jízdních řádech přesáhly loni 1,3 milionu korun. "Obecně se dá říci, že nejproblematičtější oblasti z hlediska vandalismu jsou sídliště, opuštěné lokality nebo specifická místa. Například u střeleckého stadionu jsme loni dvakrát evidovali prostřelený označník," vysvětlil Havránek. V seznamu škod tohoto původu figurují i poničené jízdenkové automaty, budovy dopravního podniku, konečné stanice nebo měnírny. Náklady na jejich uvedení do původního stavu se pohybují v jednotkách až desítkách tisíc korun.

Dopravní podnik se v boji s vandalismem nevzdává, kromě lepení fólií na skla a zavedení kamerového systému spustil v roce 2018 kampaň, ve které cestující vyzývá, aby vůči vandalismu nebyli lhostejní a pokud jsou jeho svědky, informovali řidiče nebo Městskou policii. "Děkujeme občanům za jejich případnou spoluúčast, škody způsobené vandalismem jsou stále vysoké a jedná se o zbytečné finanční prostředky, které bychom mohli užít smysluplněji," dodal Havránek.


Na okna jsou lepeny speciální antivandalské folie (nedatováno, DPMB/Archiv).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!