Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 V Olomouci vyjela první
letošní Vánoční tramvaj

 Jízdné v ostravské MHD
od prosince podraží

 Šotouši jsou důležití,
říká Linda Hailichová

 Teplické trolejbusy bude
servisovat Škodovka

Brněnští řidiči testují zbrusu nové uniformy

BRNO - Dopravní podnik města Brna pořídí pro řidiče a další zaměstnance nové uniformy. Skupina dvaceti řidičů a řidiček momentálně testuje dvě nové kolekce v moderním střihu i kvalitním novém materiálu.

Do výměny stejnokroje pro 1800 zaměstnanců Dopravní podnik města Brna investuje v prvním roce přibližně 24 miliónů korun...


Nové uniformy řidičů brněnského dopravního podniku (5. srpna 2019, DPMB).

"Řidiči jsou našimi klíčovými zaměstnanci. Je pro nás důležité, aby se při práci cítili dobře. Stávající uniformy jsou jak střihově, tak materiálově zastaralé, proto jsme se rozhodli pro jejich kompletní obměnu," vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Skupina dvaceti řidičů a řidiček napříč trakcemi v současné době testuje dvě kolekce nových uniforem. Na konci srpna na základě jejich hodnocení hodnotící komise vybere vítěznou kolekci, na kterou podnik provede výběrové řízení na dodavatele. V nových uniformách by tak řidiči mohli vyjet už na jaře příštího roku.

S ohledem na důraz na kvalitu materiálu se podle brněnského dopravního podniku jedná o obrovskou investici, která je ale smysluplná. "Po řidičích vyžadujeme kompletní ustrojenost, zároveň ale chceme, ať jsou pro ně pohodlné, když v nich tráví velkou část dne," dodal provozní ředitel Jan Seitl.


Dvě sady uniforem testuje dvacítka řidičů, z nich se vybere ta lepší  (5. srpna 2019, DPMB).

Zaměstnanecká uniforma sestává z řady komponent. "Stejnokroj pro jednoho řidiče obnáší kompletní oblečení od bundy přes svetr, kalhoty, košili, vestu až po tričko, mnohdy v provedení jak pro teplé, tak chladné počasí. Nechybí ani šátek, šála nebo čepice," uvedla vedoucí odboru nákupu a logistiky Marcela Schwendtová.

Kromě 1400 řidičů nové uniformy obléknou také prodejci jízdních dokladů, dispečeři a další zaměstnanci. Celkem tedy dodavatelé pro Dopravní podnik města Brna budou muset ušít 1800 kompletních stejnokrojů. Stávající podoba uniforem řidičům slouží již dvacet let. Za tu dobu prošla drobnými úpravami jak v materiálech, tak ve spektru oděvních kusů. Vítěznou kolekci si budou moci zaměstnanci prohlédnout na figurínách, které budou postupně umístěny na vybraná pracoviště.


Dopravní podnik do obnovy výstroje investuje desítky milionů (5. srpna 2019, DPMB).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Ve kterém městě mají nyní dle vás parciální trolejbusy nejlépe "našlápnuto"?
 

Naši mediální partneři:

  20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!