Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Brno prodloužilo trolejbusovou trať na Jírovu

BRNO - S dvouměsíčním předstihem dopravní podnik otevřel v sobotu 30. listopadu novou trolejbusovou trať ze stávající smyčky Novolíšeňská na Jírovu. Práce na stavbě 1600 metrů dlouhého trolejového vedení trvaly 13 měsíců.

Novou trolejbusovou tratí to ale nekončí, současně s ní byla po několikaměsíční výluce obnovena tramvajová doprava v Zábrdovické ulici...


Slavnostní příjezd trolejbusu na konečnou Líšeň Jírova (29. listopadu 2019, DPMB).

"Podařilo se dokončit projekt, který vyřešil dlouhodobé provizorium. Lidé se dostanou na Jírovu bez zdlouhavých přestupů komfortněji a rychleji. Lepší spojení městskou hromadnou dopravou ocení zejména ve směru na Starou osadu," řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Vzhledem k umístění smyčky Novolíšeňská na čtyřproudové silnici nebyla tato smyčka pro bezpečnost dopravy už vyhovující. "Prodloužení trolejbusové trati až na Jírovu přinese kromě většího pohodlí také zvýšení bezpečnosti pro chodce i řidiče, kteří oblastí projíždějí," doplnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Prodloužení trolejbusů z Novolíšeňské na Jírovu stálo přibližně 125 milionů korun. O prodloužení této trati se hovořilo před 30 lety, bohužel se z nejrůznějších důvodů odkládala realizace. "Nová trolejbusová trať na Jírovu je významným krokem k zajištění přímé a rychlejší přepravy cestujících ze sídliště Líšeň k centru města. Náhrada autobusové dopravy trolejbusovou také znamená pro místní obyvatele snížení ekologické zátěže a hlučnosti v dopravně vytížené lokalitě," uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.


Křest tabulky s informacemi o stavbě (29. listopadu 2019, DPMB).

Projekt obnášel instalaci trakčních stožárů a trolejového vedení v celkové délce 1600 metrů a také stavbu měnírny ve smyčce Jírova včetně sociálního zázemí pro řidiče MHD. Jihovýchodní část Líšně byla do této chvíle napojena na ostatní části města pouze autobusovou dopravou. Cestující museli při cestě ze Staré osady nebo severní části města přestupovat v zastávce Novolíšeňská z trolejbusových linek číslo 25 a 26 na autobus 55. 

Brňané opět projíždí také Zábrdovickou ulicí do východní části města. Kompletní rekonstrukci tramvajové trati a komunikací včetně všech inženýrských sítí v hodnotě 194 milionů korun se podařilo stihnout před plánovaným termínem. Dopravní podnik města Brna provedl kompletní rekonstrukci tramvajové trati. Ta obnášela výměnu kolejnic v křižovatce Cejl - Vranovská a v úseku Cejl - Zábrdovická. Zastávka Vojenská nemocnice přinese větší komfort pro cestující, je nově bezbariérová a opatřená elektronickými panely pro lepší informovanost veřejnosti o aktuální situaci v provozu i mimořádných událostech.


První slavnostní tramvaj v Zábrdovické ulici (29. listopadu 2019, DPMB).

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!